Heroes desková hra v češtině

Easter eggy v O víně a krvi

Rubriky: Zaklínač 3 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Easter eggy v O víně a krvi

Je tomu už nějaká čas, co jsme uveřejnili článek o skrytých vtipech a pop kulturních odkazech v Zaklínači 3 a byla toho pěkná řádka, od Star Wars přes Švejka až k filosofii Friedricha Nietzscheho. Co se však nestalo, nedávno vyšel datadisk O víně a krvi a ani tentokrát nás vývojáři nezklamali a ukryli do své hry množství dalších referencí a easter eggů. Přinášíme vám výčet těch nejzajímavějších. 

Dark Souls

Fenomén hardcore videoherní série z dílny japonských FromSoftware se nevyhnul ani poslednímu dobrodružství Geralta z Rivie. V závěru hlavní úkolové linie v pohádkové říši (po poražení závěrečného bosse- obra z pohádky Jack a fazole) seskočte z dřevěného mostu vedoucího do hradu a pokračujte směrem k jeskyni. V oné jeskyni se nachází ohniště až nápadně podobné bonefiru z Dark Souls. V ohništi je mimochodem zapíchnut také zaklínačský meč, tak ho nezapomeňte sebrat!

Medvídek Pú

Při cestování Toussaintem můžete narazit na včelí úly terorizované medvědem, při bližším zkoumání si však nemůžete nevšimnout, že tento medvěd má na sobě červený trikot a poté co ho zabijete, z něj můžete vybrat několik pláství a sklenici medu. Panebože, co jsem to udělal?

Pán prstenů- Glum/Andy Serkys

V Toussaintu poblíž Trastamara hunting cottage se nachází hnízdo příšer. Jedna z krabic ležících kolem obsahuje zápisky Smigola Serkyse o hledání ztraceného prstenu. Jedná se samozřejmě o Ten prsten a referenci na herce Andyho Serkyse, který ve filmové trilogii ztvárnil výše zmíněného záporáka.

Portal

Ve vedlejším úkolu Turn and Face the Strange hráč narazí na množství portálů, kterými musí projít ve správném pořadí, za jedním z nich se nachází slavná companion cube a dort. Je očividné, na co tato reference odkazuje.

Hra o Trůny

O easter eggu na Brienne z Tarthu jsme vás informovali v předchozím článku, tím však reference na tuto slavnou knižní a (bohužel hlavně) seriálovou sérii nekončí. Beaclairské děti často opakují hlášku „Můj bratr mi dal meč, pojmenovala jsem ho jehla“ nebo „Je to pravda, zima se blíží?“. Dále se také na turnajišti utkáte s nepřirozeně velkým a silným rytířem Gregoirem de Gorgon, parodujícího Gregora Horu.

World of Warcraft

Už jste slyšeli o hráči World of Warcraft, který v deseti členném dungeonu bez varování sám vběhl do hnízda malých dráčků a nechal umřít všechny své spoluhráče? Určitě ano a slyšeli o něm i vývojáři z CD Projektu a pojmenovali po něm neméně šílenou postavu ve své hře. Stačí zajít k náhodné vývěsce a doufat, že narazíte na plakát, zmiňující se o jeho „hrdinské“ smrti.

Narazili jste při hraní také na nějaký easter egg? Podělte se s nami do komentářu zde nebo na naší facebookové stránce.