Heroes desková hra v češtině

Obecně

Rubriky: | komentáře
Základní informace

Zaklínač (The Witcher/Wiedźmin) je PC hra vytvořená polským CD Projekt Red Studio (odnož známé firmy CD Projekt) na motivy literárních děl spisovatele Andrzeje Sapkowského. Autoři by ji charakterizovali jako akčně orientované RPG, skvěle graficky propracované s novým RPG systémem a jedinečným příběhem. Zaklínač je postaven na speciálně upravené verzi enginu AURORA. Hra je dostupná v plně české verzi s profesionálním dabingem. Hra byla vydána v 26.října 2007. ESBR pro Ameriku udělilo hře rating Mature, USK pro Německo vybralo 16+ a PEGI pro EU oznámilo 18+. V této verzi již hra není dost často dostupná, protože ji nahradila mnohem lepší varianta – v tzv. Rozšířená edice (více o ní naleznete ke konci článku).

Úspěchy

Hra byla již prezentováná na všech výstavách E3 a GC od roku 2004, kde byla velmi pozitivně hodnocena mnoha servery. Mezi ocenění, které hra získala z E3 2006 patří například Best PC RPG (IGN), Best PC RPG (Just RPG), Best RPG Finalist (Gamespot), Best RPG (Gaming Excellence). I v roce 2007 hra dokázala obhájit své kvality (E3 2007 – Best PC RPG – IGN). Kompletní seznam všech cen naleznete zde (anglicky).

Vydání

Hra byla vydáná i ve sběratelské edici, která obsahovala mnoho bonusů, avšak všechny kusy tétoObal polské verzeedici již byly rozebrány během několika hodin v předprodeji na třech serverech – xzone, jrc a gameexpres. Netrpělivým zákaznímkům Xzone se dokonce povedlo na chvíli zahltit MySQL server. Při polském předprodeji na tom byli podobně. Za necelých 22 hodin bylo rozebráno všech 4000 kusů dostupných pro Polsko. Pro ČR nebyl znám konkrétní počet kusů, ale odhaduje se asi polovina. K těm již zmiňovaným bonusům se řadí přívěšek ve tvaru vlčí hlavy, soundtrack, povídka od A. Sapkowského, plakát, bestiář – kniha o nestvůrách a další. I normální edice obsahuje dosti bonusů – tištěnou mapu formátu A3, průvodce hrou o 80 stránkách a další.

V České republice je distributorem CD Projekt stejně jako v Polsku a několika dalších středoevropských zemích. Společnost Novyi Disk dostala na starost distribuci hry v Rusku, Baltských státek a CIS (Společenství nezávislých národů). V Americe a dalších zemích je distributorem Atari.

Prodejnost

Zaklínač se díky svým skvělým prodejním číslům dostal do síně slávy mezi 100 nejprodávanějších her na PC. Na začátku března (6.3.2009) bylo uvedeno ve známost, že Zaklínače bylo prodáno již přes 1,2 milionu kopií po celém světé. V České republice také dosáhla hra skvělého úspěchu – 20.12.2007 (tedy necelých osm týdnů po vydání) CD Projekt CZECH oznámil, že Zaklínače se u nás prodalo přes 10000 kusů a tím se stal nejprodávanější PC hrou v historii ČR.

Rozšířená edice

Zaklínač: Rozšířená Edice (eng. The Witcher: Enhanced Edition, pl. Wiedźmin: Edycja Rozszerzona) je obohacená edice hry Zaklínač, kterou vytvořil CD Projekt RED za účelem nápravy chyb, nedodělků a problémů v původní verzi, a také kvůli tomu, že hra byla v některých státech nepěkně osekána o většinu bonusových materiálů (plakáty, soundtrack, návod …). Hra vyšla 19. září a doporučená cena je 799 Kč. E-shopy nabízí hru za 699Kč. Majitelé originálních her mají nový obsah/opravy volně ke stažení (jak na to se můžete dozvědět zde).

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments