Heroes desková hra v češtině

Postavy

Rubriky: | komentáře

Popisy jednotlivých postav jsou překladem z oficiálních stránek. Nebyl-li popis dostupný, byl vytvořen na základě dostupných informací.

Základní informace

Postavy ve hře by měly různě reagovat na Geraltovo chovaní a jeho činy. Celkově by ve světě mělo být více NPC než v jedničce. Některé postavy budou pocházet z knižní série, jiné budete znát již z jedničky a další budou zburusu nové. Ze starých známých, které opět potkáme, bych zmínil Zoltana Chivaye, Triss Ranuncul a Marigolda. Ve dvojce bychom se měli nově setkat například i s Filippou Eilhart nebo Shilardem Fitz-Oesterlenem, kteří vystupovali i v knižní sérii.

Systém dialogů mezi postavami se má podobat interaktivnímu filmu. Počet postav účastnících se konverzace má být neomezený a naráz se může vést dialog s několika postavami. Většinou má být prý čas na rozhodnutí neomezen, ale mají existovat i „krizové situace“, kdy budete muset učinit rozhodnutí během pár vteřin.

Triss

Triss Ranuncul

Bližší informace:
Nejdříve byla známa jako majitelka nejkrásnějších kaštanových vlasů; nadějná a skromná čarodějka. Když si všichni mysleli, že zemřela společněs třinácti mágy během bitvy o Sodden, byla označena za Čtrnáctou z Pahorku.

Díky své moudrosti a kuráži získala místo rádce krále Foltesta a nyní nikdo nezpochybňuje její roli v magii a polizice. Vladaři berou její názory v potaz a mladé kouzelnice se učí o Ranunculině krupobití, mocném kouzlu, které zastavilo běsnění v Rivii.

Dveře pevnosti Zaklínačů, Kaer Morhen, jsou pro ni stále otevřené. Geralt se na ni vždy mohl spolehnout, společně porazili zlověstnou salamandru a zažehnali rebelii Velmistra ze řádu Planoucí růže. Po pokusu o zavraždění krále Foltesta Triss a Geralt opět pracují spolu. Čarodějka může být ještě jednou se svým milovaným mužem. Navzdory nepřízni osudu.

Vernon Roche

Vernon Roche

Bližší informace:
Vernon je velitelem speciálního komanda krále Foltesta, které je zaměřeno na boj s nelidmi, a bude patřit mezi hlavní protagonisty druhého dílu. Vernon je novou postavou (nevystupuje v knižním zaklínači). Díky svým přesvědčením a vlastnostem se často dostává do konflitků s Triss.

Marigold

Marigold

Bližší informace:
Svět potřebuje hrdiny pro ochranu nevinných před zlem, stejně jako hrdinové potřebují bardy, aby si zabezpečili, že jejich jména budou zapamatována, a také aby zpívali balady o jejich heroických výpravách a vznešenosti, i když často hloupě skončily. Hospody jsou plny samozvaných hudebníků, kteří se rádi nazývají minstrely, ale pouze pár z nich je dobrých a Marigold je z nich pravděpodobně tím nejlpeším. Marigold cestoval s Geraltem mnoho let, a proto je nemožné říci, jak to všechno začalo. Je těžké si je představit na cestách odděleně. Marigold má ostrý jazyk, smysl pro takt srovnatelný s šaškem a ego o velikosti malého království. Toto jsou vlastnosti, které by vedly oba na popraviště nebýt rychlého zaklínačského meče. Taková je cena přátelství.

Zoltan Chivay

Zoltan Chivay

Bližší informace:
Zoltan Chivay patří mezi pár těch, kteří se mohou považovat za Geraltovy blízké přátele. Potkali se před lety a to vlastně náhodou, když Geralt, sledující svůj osud, hledal Ciri, a Zoltan prahnul po souboji a bohatství. Uprostřed válečné vřavy si mnohokrát navzájem zachránili kůži, což proměnilo jejich náhodné setkání v přátelství, které trvá dodnes. Ve volném čase mezi krvavými boji se snaží pěstovat hezké trpasličí tradice, mezi které patří například bitky v hospodách, utrácení zlaťáků v kartách, nebo opíjení se, jako kdyby neměl nikdy nastat zítřek. Geralt se často připojuje k těmto rituláům, čehož obvykle lituje následující ráno, kdy kocovina vymaže jakékoliv pochyby o tom, co se dělo předchozí noc. Navzdory tomu všemu si Geralt váží Zoltanova přátelství, jako si váží ostří jeho trpasličí sekery, přičemž má na paměti, že vždy je lepší se vzbudit s obludnou bolestí hlavy, než se vzbudit bez hlavy.

Kingslayer

Kingslayer (Vrah králů)

Bližší informace:
Kingslayer nejspíše představuje hlavního antagonistu druhého dílu. Právě on stojí za útoky na krále. Jeho dalším krokem bude spojení s nelidmi. Bylo ale řečeno, že Kingslayer není ani dobrý ani zlý, spíše je v mnoha ohledech jako zaklínači. Geralt a Kingslayer se potkali již dříve, nicméně Geralt přece jen trpí amnézií (viz 1. díl).

Iorweth

Iorweth

Bližší informace:
Pro někoho je nejhledanějším banditou v Pontarském údolí, pro jiné nezdolným bojovníkem za práva nelidí. Během války proti Nilfgaardu byl vůdce komanda Scoia’tael, které pustošilo Severní královstí, a poté (po mnoho měsíců) utíkal před speciálními komandy Temerie.

Iorweth přežil krvavá jatka. Poté, co byla jeho jednotka rozbita, ještě jednou shromáždíl veterány trpící bezprávím, mladé elfské rebely a pronásledované trpasličí žoldáky. Vytvořil komando, které se stalo legendou.

Iorweth nezná slitování. S lidmi a elfy podezřelými z kolaborace jedná stejně krutě. Ukrytý v pustině na hranici mezi Temerií a Aedrinem útočí na bohaté a podřezává chudé. Mnohokrát bojoval se zvláštními komandy Temerie a vždy dokázal uniknout z jakékoliv pasti. Pro Vernona Roche je nepřítelem číslo jedna. Pro místní pevnůstky představuje Nemesis, před kterou by se každý měl ukrýt za silnými zdmi.

Ale i neblaze proslulý Iorweth má své tajemství. Lidé, kteří v něm vidí pouze válečnou stvůru a krutého rebela, nemají pravdu. Iorweth je také elf, syn hrdé a sofistikované rasy. Slouží myšlence, která bude brzy známa napříč celým světem.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments