Heroes desková hra v češtině

Tipy & triky

Rubriky: | komentáře

Níže se můžete dočíst o tipech pro hraní The Witcher: Monster Slayer. Nastudovat si můžete také bojové tipy od vývojářů nebo například zbraně ve hře.

Trpělivost nese ovoce

Jednou z nejdůležitějších věc, kterou je potřeba mít neustále na paměti je, že pokud jde v The Witcher: Monster Slayer o boj je potřeba trpělivosti. Střídání denního a nočního času ovlivňuje, která monstra se pravděpodobně objeví, s čímž se pojí také důkladná příprava, co si sebou vzít na cestu.

Naučte se jaká znamení, na jednotlivá monstra působí a odpovídajícím způsobem je také používejte. Trpělivě v boji vyčkejte do kritických momentů souboje a pak zasaďte smrtelnou ránu, třeba i nepřátelům se dvěma lebkami.

Naučte se, jak kombinovat útoky a bloky

Ve hře the Witcher: Monster Slayer jsou dva druhy útoků – lehké a těžké (light & heavy). V tutoriálu nebo v practice režimu se může hráč naučit správný rytmus výpadů a blokací. Podchytit specifické útoky jednotlivých monster se dá ale až ve hře, s čímž rozhodně pomohou bloky.

Blokování je pro úspěch ve hře zcela zásadní. Lze jej provést podržením displeje, když se objeví červený symbol nad hlavou příšery. Blok významně snižuje obdržené poškození, obzvláště když hráč útočí rychle, třebaže to zabere interakci navíc.

Trénujte perfektní blok

Ve hře můžete zkompletovat perfektní blok tzv Perfect Parry, který když načasujete s dokonalou přesností tak zcela odrazí jakékoliv poškození. Není jednoduché ho vystihnout, protože každá příšera má různě rychlosti útoků a pohybu.

Obecně je dobré když se o perfektní obranu snažite, když se monstrum napřahuje pro velký útok (obvykle zvedá ruce) nebo když standardně útočí. Chce to hodně cvičení, ale zvládnutím Perfect Parry můžete snadněji zdolat odolnější nepřátele.

Studujte si o příšerách a naplánujte si tak styl hraní

V Zaklínačově bestiáři najdete vypisky pro každé monstrum, se kterým se lze ve hře setkat. Uvádí slabiny, včetně lektvarů, olejů a zbraní, která na danou příšeru použít. je duležité pochopit, jaké druhy útoků používat, aby jste například vyvolali měřítko kritického zásahu (Critical Meter).

Vydat se do boje proti jednomu nebo dvěma příšerám s lebkou, bez použití správného oleje nebo specifické zbraně nemusí být nejlepší nápad. Obzvláště, když nemáte zmáknoutou perfektní odrážecí techniku v podobě „Perfect Parry“.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments