Heroes desková hra v češtině

Příběh

Rubriky: | komentáře
Obecně

Je důležité si uvědomit, že příběh hry není převedením knižní série do počítačové podoby a ani nebyl napsán panem Sapkowskim. Ten ale vše posvětil a dle jeho slov se mu hra velmi zamlouvá. Dokonce byl několikrát v kancelářích CDPR. Příběh tedy napsali známí polští spisovatelé Jacek Komuda a Maciej Jurewicz. Podle slov tvůrců pro pochopení hry nemusíte znát díla Sapkowského, avšak jeho čtenáři najdou ve hře mnoho známých postav, předmětů a míst. Celý příběh se odehrává několik let po konci knižní ságy a navíc bude tvořit uzavřený celek, který nebudu natahován na více herních dílů. V podstatě jde tedy o pokračování knižní série.

Svět

Elfská věstkyně Ithilinne předpověděla, že přijde věčná zima ze severu a celá země zmrzne. Lidstvo ovšem netrápí jenom tato hrozba, sice válka s nilfgaardskou říší již skončila, ale ve světe se začali objevovat hrůzne stvůry a to i ty již dávno vyhynulé. V těchto strašných dobách je založeno bratrstvo Planoucí Růže, které hlásá, že zimu lze přemoci ohněm.

Geralt

Toto je k pozadí děje, ale teď blíže ke Geraltovi. Ten nezemřel, jak se mnozí domnívají, avšak na druhou stranu ani on sám neví, co se s ním stalo. Ztratil paměť. Geralt je odvezen ve velmi zesláblém a zuboženém stavu do pevnosti zaklínačů Kaer Morhen. Ta je však nedlouho po jeho příchodu napadena a on se spolu s dalšímy zaklínači musí začít bránit. Bohužel, kdosi odcizil alchymistické mutagenní formule, pomocí kterých mohli být lidé přeměněni/zmutováni na zaklínače. Geralt se vydává po stopách zlodějů a snaží se je nalézt, přitom však uvízne ve vysoké politické hře.

Hra má 3 různé konce, přičemž každý z nich je jiný a rozhodně nejde o dělení na dobrý, neutrální, zlý. Dohrát hru (hlavní příběh) by mělo jít za asi 50 hodin, ovšem budete-li chtít prozkoumat všechna tajemství světa tak to bude trvat déle. Odhadovaný čas na celou hru je 90 hodin.

Kde se vzali zaklínači?

První zaklínači, podle Rodericka de Novembre, se objevili 300 let před dějem ságy. Byly to nebezpečné doby, kdy se kupecké karavany neodvážily vyjet bez ochrany a rolníci chodili na pole ve větších skupinách a ozbrojeni. Osady musely být chráněny palisádami. Z těchto důvodů bylo třeba stvořit někoho pro obranu lidí.

Cech pravděpodobně vznikl z popudu některého z půlnočních vladyků, dívajícího se na úbytek lidské substance v zemi, které se říkalo poddaní. V dávných dobách se stávalo, že některý z vládců zkoušel využívat zaklínače pro své osobní cíle, ale byly to jen ojedinělé případy. Kasta zaklínačů se časem stala samostatnou a nepodléhala moci vládců. Tvůrci genetických procesů, stojících na počátku zaklínačských dní byli mágové. Dlouholetými experimenty a pokusy vypracovaly metody mutací dětí. Dokázali předvídat jejich chování a spolu se zdatnými bojovníky školili zaklínače. Tak vznikly 3 školy. Škola Vlka, Gryfa a Kočky.

Nejslavnějším zaklínačem všech dob je Geralt z Rivie ze školy Vlka.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments