Heroes desková hra v češtině

Teorie

Rubriky: | komentáře
Obecně

Alchymie je jedním ze základních prvků hry a tvoří neoddělitelnou činnost zaklínačské profese. Budete se s ní potýkat téměř celou hru. Míra nutnosti užití závisí na vámi zvolené obtížnosti. Jestli jste si vybrali lehkou, tak se na alchymii můžete téměř vykašlat, kdežto na těžkou se bez ní neobejdete. Ovšem užití vhodného lektvaru v pravou chvíli může ovlivnit celý průběh boje a vám zachránit život, proto se vyplatí alchymistické umění ovládat. Lektvary můžete vyrábět pouze při meditaci.

Typy směsí

Alchymistické směsi lze rozdělit do tří základních skupin – lektvary, petardy a oleje.

Lektvary: Schopnost vytváření lektvarů získáté témeř na začátku hry. Základní složkou lektvarů je alkohol. Čím silnější je alkohol, tím více ingrediencí v něm můžete rozpustit a tím složitější lektvar můžete vytvořit. Někdy můžeme místo alkoholu použít silný bylinný odvar jako je např. Bílý racek. Lektvary můžeme dále rozdělit na mutagenní a ty ostatní. Mutagenní přidávají na trvalo nějakou schopnost. Jejich ingredience se často obsahují různé tkáně z hrozivých a nebezpečných nestvůr.

Oleje: Jejich základem je zvířecí tuk, například husí sádlo. Oleje aplikované na čepel vašeho měc, vám po určitou dobu pomohou zraňovat konkrétní druh nepřátel. Některé pomáhají zraňovat přeludy, jiné upíry atp. Schopnost přípravy olejů můžete získat investicí talentu v položce inteligence.

Petardy: Nejsou vynálezem zaklínačů, nýbrž zerrikánských mágů. Zaklínači si pouze umění těchto směsí osvojili a nyní je využívají v boji. Základem jsou různe druhy prachu.

Jak namíchat směs:

Potřebujete několik zásadních věcí – základ (o máte psáno výše), ingredience, recept a místo na meditaci.

Ingredience použitelné v alchymii se vyskytují prakticky všude kolem vás, ovšem musíte je znát, což znamená, že pro sbírání rostlin musíte mít schopnost bylinkářství a o konkrétní rostlině se dozvědět z knih, které se nazývají herbáře. To podobné platí i o ingerdiencích z nestvůr. Musíte mít schopnost stahování zvěře (získáté téměř na začátku hry) a o nestvůře se dozvědět z knihy, kde je i napsáno, jaká její část může dojít v alchymii užitku

Různé přísady by byly na nic, kdyby neobsahovaly substance. Tyto substance jsou vlastně základnímy kameny alchymie. Existuje jich šest druhů – Vitriol, Hydragenum, Rebis, Aether, Quberith, Vermillion. Každá z nich je charakteristicky zbravená. Můžete si je představit jako kameny.

Nyní si musíme povědět o receptech. Pokud nehodláte experimentovat, tak se vyplatí znát recept. Ten se naučíte tak, že vám ho buď někdo řekne nebo si ho u někoho koupíte.

Teď už víte jak na ingredience a recepty, tak zbývá již jen najít místo k meditaci a přejít do panelu alchymie. Zde máte na levé straně seznam receptů, které znáte a napravo je váš inventář. Stačí jednoduše kliknout na recept či přesnout ingerdience ručně a stisknout smíchat. A máme lektvar :)

Experimentování

Herní systém dává prostor experimentování v alchymii. Jak to vypadá v praxi? Vyberete základ např. alkohol a následně přidáváte ingredience podle vašeho uvážení. Máte určitou naději, že objevíte recept dříve než jej ve hře získáte, ale také můžete složky zbytečně vypotřebovat nebo lektvarem se otrávit. Taková malá pomoc pro vás, abyste se ihned neotrávili – všechny špatné lektvary mají v inventáři popisek nepovedený lektvar :)

Toxicita

Alchymie vás mohou zabít a to bez jakéhokoliv problému. Holt to nesmíte s elixíry nimi přehánět. Většina lektvarů je pro vás alespoň minimálně toxická. Kolik máte v těle toxinů můžete pozorovat na třetím ukazateli – ten zelený. Překročí-li počet toxinů hranici 50%, začnou se projevovat nepříjemné vedlejší účinky. Jestli dosáhnou toxiny hranice 100%, zemřete. Chcete-li se jedovatých toxinů zbavit, můžete meditovat nebo vypít lektvar bílý med, který odstraní veškeré toxiny a zároveň účinky lektvarů.

Dodatečné substance

Jistě jste si všimli, že u některých ingrediencí jsou dvě substance. Ta spodní (druhá) je takzvaná dodatečná substance. V případě, že namícháte lektvar, kde budou všechny dodatečné substance stejné, váš lektvar bude mít nejen očekávaný účinek, ale i účinek bonusový. Typ bonusového účinku závisí na zvoleném typu dodatečných substancí. Ty však existují pouze ve třech formách.

Albedo – Takovýto elixír má sníženou toxicitu a navíc ji snižuje i u lektvarů, které požijete až následně.

Rubedo – Kromě základního účinku budou tyto elixíry obnovovat i vitalitu vašeho hrdiny

Nigredo – Ovlivňují Geraltovu fyzicko koordinaci a mentální soustředění, což v konečném důsledku zvyšuje pravděpodobnost, že zasáhnete vaše protivníky.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments