Heroes desková hra v češtině

Průvodce světem Zaklínače

Rubriky: | komentáře (1)

Witcher-3

Tento článek je určen k tomu, aby Vám sdělil vše co potřebujete vědět o světě Zaklínače. Pokud jste hráli The Witcher 1 a The Witcher 2: Assassins of the Kings, může toto sloužit jako připomenutí míst a postav. A pokud jste uplně nový hráči, toto by Vám mělo posloužit do začátku k pochopení co se v Zaklínačovi všechno odehrává.

Upozornění na spoilery: Tento článek obsahuje spoilery z předchozích dvou dilů Zaklínače, a také nějaké informace z knížek. Tento článek neobsahuje přímé spoilery z The Witcher 3: Wild Hunt.

Pokud máte zájem o modifikace do hry Zaklínač 3: Divoký hon, které například vylepšují grafiku nebo funkce ve hře, pak si je můžete stáhnout v naší sekci Modifikace.

Jestliže si chcete projít Zaklínače 3: Divoký Hon úkol po úkolu, můžete si projít náš kompletní návod.

Co nebo kdo je Zaklínač?

Zaklínači jsou nájemní zabijáci příšer. Jsou to mutanti trénovaní už od dětství, aby byli rychlejší a více odolnější než normální člověk. Také mají vlastnost používat Znamení, což jsou základní kouzla. Žijí mnohem déle než běžný člověk, ale díky mutaci jsou sterilní a nemohou mít žádné potomky.

Zaklínači začali být nutní po události zvané „Spojení Sfér„, která přivedla do světa příšery. Příšery se stali nekontrolovatelné a proto byli vytvořeni Zaklínači, jako obrana proti zlým bestiím. Protože Zaklínači jsou zmutovaní a nejsou povážováni za lidi, všeobecný názor na ně se liší. Pár si zidealizovalo jejich řád zatímco většina je toleruje jako nezbytné zlo. Zbytek je přímo nenávidí.

Příběh o tom jak byli vytvořeni první Zaklínači se ztratil v čase, ale školy Zaklínačů, jako třeba škola Vlka, kde se trénoval náš hlavní hrdina Geralt, byly postaveny, aby usnadnily proces mutace a trénování nových Zaklínačů. Knížky mluví o třech školách – Vlka, Kočky a Griffina. Škola Zmije byla představená ve hrách.

Zákon překvapení.

Zákon překvapení je důležitý zvyk dodržovaný lidmi v zemi Zaklínače. Pokud je zachráněn život člověku, jeho zachránce může požádat o splacení dluhu v podobě Zákona překvapení. Na základě tohoto požadavku může zachránce požádat o „to co již vlastníš, ale nevíš o tom„. To může mít mnoho významů, ale nejvíce důležité je, že to může znamenat neočekávané dítě, které se stane vázané k tomu, kdo využije tento zákon.

Protože Zaklínači jsou sterilní (nemohou mít potomky), spoléhají se na opuštěné sirotky a na Zákon Překvapení, aby rožšírili jejich řady. A právě přes tento zákon se Ciri, klíčová postava ve hře, stane vázaná ke Geraltovi.

The_Witcher_3_Wild_Hunt-Geralt_torching_his_enemies

Čarodějové a čarodějky

Ve světě Zaklínače, čarodějové a čarodějky hrají velice důležitou roli. Jsou to nesmírně mocní kouzelníci a díky tomu jsou velmi žádaní jak rádci v politce.

Jak muži tak ženy mohou ve světě zaklínače být kouzelníci, ale mnoho vysoce postavených kouzelníků jsou ženy. Podobně jako Zaklínači je většina kouzelníků sterilizována použiváním kouzel.

Překrývá se děj knížek s herním?

Knižní série od Andrzeje Sapkowskiho je základ pro svět a postavy ve hře, ale chronologicky je příběh vyprávěný v knížkách před událostmi první hry. V první hře Geralt začíná trpící amnésií, takže si napamatuje nic z toho co se stalo během knížek.

Geralt z Rivie

Geralt z Rivie je hlavním protagonistou herní série. Když byl ještě díte, jeho matka ho opustila poblíž Kaer Morhen, pevnosti ve které se nachází škola Vlka. Následně byl podroben mutaci a vycvičen jako Zaklínač. Jeho bílé vlasy jsou výsledkem mimořádně kruté fáze mutace a nejsou charakteristické pro všechny Zaklínače. Geraltův skutečný věk není ve hře odhalen, ale na základě informací z knížek se jeho věk pohybuje kolem 100 let.

Geralt opravdu není z Rivie, jeho jediný domov byl vždy Kaer Morhen, ale jeho učitel mu doporučil zvolit si město a příslušný přízvuk, aby mu to pomohlo při zajišťování práce.

Triss Merrigold

Triss je mocná čarodějka, která se vyskytuje jak ve hrách tak v knížkách. Je to přítelkyně a občas milenka Geralta. Je to hlavní postava a společník v prvních dvou hrách.

The-Witcher-3-Main-Characters

Yennefer z Vengerbergeru

Yennefer je další mocná čarodějka a Geraltův zájem o ní je značný. Poprvé se objeví v první knížce Zaklínače, ale The Witcher 3: Wild Hunt bude první hra ve které ji uvidíme. V předchozích hrách je přesto zmíněna, když Geralt začne vzpomínat na Yennefer po své amnésii. Yennefer začne být jako matka pro Ciri a je to klíčová postava v učení Ciri používat kouzelnické schopnosti.

Ciri

Cirilla Fiona Elen Riannin, zkráceně Ciri, je mnoho věcí, ale nejlepší způsob jak jí popsat by byl jako Geraltovu adoptivní dceru. Byla vycvičena v Kaer Morhen jako Zaklínačka, ale nikdy nepodstoupila mutagení proces.

Moc velké odhalení Ciri by nebylo dobré pro čtenáře, kteří se chtejí vyhnout spoilerům z The Witcher 3: Wild Hunt, ale postačí říct, že Ciri je velice talentovaná bojovnice a ještě více mocná s kouzly. Je to neuvěřitelně důležitá postava ve světě Zaklínače.

Emhyr Var Emreis

Emhyr Van Emrei je císař Nilfgaardu. Kromě toho že to je nejspíš nejmocnější vůdce na světě, má taky bohatou historii s Geraltem. V knížních předlohách je to jedna z hlavních postav ale ve hře se objevuje poprvé.

Marigold

Marigold je nejstarší přítel Geralta. Je to slavný bard a zpěvák, který následuje Geralta ve většině jeho dobrodružných výprav, aby sbíral materiál pro svoje písně. Ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings slouží jako vypravěč a herní deník je psán z jeho pohledu.

Síle De Tansarville

Síle je čarodějka, která hraje značnou roli ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings, kde pomáhá Geraltovi zabít příšeru Kayran plaguing Flotsam, v prvním Aktu. Později zjišťujeme, že hrála značnou roli v zavraždění Severních králů a spolupracovala s Lethem, dalším Zaklínačem, kterého probereme později. V závislosti na Geraltových rozhodnutích ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings, může být mrtvá.

Philippa Eilhart

Další z mocných čarodějek. Je jednou z nejdůležitějších vedlejších postav ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings, stejně jako v knížkách. Je považována vůdkyní Lóže čarodějek.

The-Witcher-3-Gets-New-Elf-Blood-Gameplay-Trailer-Has-Second-Playable-Character-466708-2

Letho of Gulet

Letho je Zaklínač, který se stal nástrojem jak Lóže Čarodějek tak Nilfgaardského císařství. Obě strany mu platí za to, aby zavraždil krále severu a narušil politickou stabilitu v tom určitém regionu. Je členem už zaniklé Zmijí školy, která se nacházela někde v Nilfgaardu. V závislosti na Geraltových rozhodnutích ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings, může být mrtvý.

Kontinent

Země na které se odehrává veškerý děj. Kontinent obsahuje Severní Království a Nilfgaardské císařství.

Severní Království

Severní Království je skupina států v severní část Kontinentu. Na venek jsou to spojenci, kteří bojují dohromady proti Nilfgaardskému Císařství, ale odehrává se v nich spoustu vnitřních bojů a hašteření. Je tu mnoho větších či menších království, provincií a regionů. Během hry The Witcher 3: Wild Hunt, zjistíte, že se Severní království zmenšují díky nájezdům Nilfgaarďanů z jihu.

Nilfgaardské císařství

Obecně viděni jako „ta zlá síla“ jak ve hrách tak v knížkách (společně se všemi příšerami, zmanipulovatelnými čaroději, rasistickými králi a vraždícimi duchy elfů), Nilfgaardské císařství je mocnou silou jihu. Přestože Severní Království uzavřeli mírovou smlouvu s Nilfgaarden tak poslední cinematic hry The Witcher 2: Assassins of the Kings (a taky ve většině ukázek a propagačního materiálu na The Witcher 3: Wild Hunt) ukazuje Nilfgaardské síly pochodující do války.

Screenshot 1

Kaer Morhen

Kaer Morhen je pevnost ve které se nachází škola Vlka, kterou navštěvoval Geralt. Většina pevnosti byla zničena, když skupina lidí a čarodějů, kteří nesouhlasili s existencí Zaklínačů, zaútočila na pevnost.

Příběh prvních dvou her

Pokud jste ve světě Zaklínače úplně nový (herním i knižním), potěší Vás, že naše stánky obsahují příběh hry The Witcher 1 The Witcher 2: Assassins of the Kings, které Vám pomohou pochopit hlavně začátek hry The Witcher 3: Wild Hunt, kde se budete muset ohlédnout zpátky a odpovídat na otázky týkající se rozhodnutí v předešlé hře.

Tímto bych zakončil průvodce po světě Zaklínače, doufám, že Vám byl nápomocný v mnoha ohledech. Nezapomeňte navštívit i další sekce naší stránky, kde se můžete podívat na walkthrough nebo i cinematic trailery a další zajímavosti ze světa Zaklínače.
Přeji úspěšný lov.

 

 

 

Odebírat
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Host
Petr
5 let před

Moc, děkuji za prehledny popis deje Zaklinace, pred lety jsem hral prvni dil, ale z toho si toho moc nepamatuju a ted jsem si koupil 3. díl a chtel jsem vedet, co se tam drive odehralo a kdo jsou vlastne vsechny postavy. Vyborny clanek!