Největší komunitní web fenoménu Zaklínač

Průvodce světem Zaklínače

Rubriky: | komentáře (1)

Witcher-3

Tento článek je určen k tomu, aby Vám sdělil vše co potřebujete vědět o světě Zaklínače. Pokud jste hráli The Witcher 1 a The Wticher 2: Assassins of the Kings, může toto sloužit jako připomenutí míst a postav. A pokud jste uplně nový hráči, toto by Vám mělo posloužit do začátku k pochopení co se v Zaklínačovi všechno odehrává.

Upozornění na spoilery: Tento článek obsahuje spoilery z předchozích dvou dilů Zaklínače, a také nějaké informace z knížek. Tento článek neobsahuje přímé spoilery z The Witcher 3: Wild Hunt.

Pokud máte zájem o modifikace do hry Zaklínač 3: Divoký hon, které například vylepšují grafiku nebo funkce ve hře, pak si je můžete stáhnout v naší sekci Modifikace.

Co nebo kdo je Zaklínač?

Zaklínači jsou nájemní zabijáci příšer. Jsou to mutanti trénovaní už od dětství, aby byli rychlejší a více odolnější než normální člověk. Také mají vlastnost používat Znamení, což jsou základní kouzla. Žijí mnohem déle než běžný člověk, ale díky mutaci jsou sterilní a nemohou mít žádné potomky.

Zaklínači začali být nutní po události zvané „Spojení Sfér„, která přivedla do světa příšery. Příšery se stali nekontrolovatelné a proto byli vytvořeni Zaklínači, jako obrana proti zlým bestiím. Protože Zaklínači jsou zmutovaní a nejsou povážováni za lidi, všeobecný názor na ně se liší. Pár si zidealizovalo jejich řád zatímco většina je toleruje jako nezbytné zlo. Zbytek je přímo nenávidí.

Příběh o tom jak byli vytvořeni první Zaklínači se ztratil v čase, ale školy Zaklínačů, jako třeba škola Vlka, kde se trénoval náš hlavní hrdina Geralt, byly postaveny, aby usnadnily proces mutace a trénování nových Zaklínačů. Knížky mluví o třech školách – Vlka, Kočky a Griffina. Škola Zmije byla představená ve hrách.

Zákon překvapení.

Zákon překvapení je důležitý zvyk dodržovaný lidmi v zemi Zaklínače. Pokud je zachráněn život člověku, jeho zachránce může požádat o splacení dluhu v podobě Zákona překvapení. Na základě tohoto požadavku může zachránce požádat o „to co již vlastníš, ale nevíš o tom„. To může mít mnoho významů, ale nejvíce důležité je, že to může znamenat neočekávané dítě, které se stane vázané k tomu, kdo využije tento zákon.

Protože Zaklínači jsou sterilní (nemohou mít potomky), spoléhají se na opuštěné sirotky a na Zákon Překvapení, aby rožšírili jejich řady. A právě přes tento zákon se Ciri, klíčová postava ve hře, stane vázaná ke Geraltovi.

The_Witcher_3_Wild_Hunt-Geralt_torching_his_enemies

Čarodějové a čarodějky

Ve světě Zaklínače, čarodějové a čarodějky hrají velice důležitou roli. Jsou to nesmírně mocní kouzelníci a díky tomu jsou velmi žádaní jak rádci v politce.

Jak muži tak ženy mohou ve světě zaklínače být kouzelníci, ale mnoho vysoce postavených kouzelníků jsou ženy. Podobně jako Zaklínači je většina kouzelníků sterilizována použiváním kouzel.

Překrývá se děj knížek s herním?

Knižní série od Andrzeje Sapkowskiho je základ pro svět a postavy ve hře, ale chronologicky je příběh vyprávěný v knížkách před událostmi první hry. V první hře Geralt začíná trpící amnésií, takže si napamatuje nic z toho co se stalo během knížek.

Geralt z Rivie

Geralt z Rivie je hlavním protagonistou herní série. Když byl ještě díte, jeho matka ho opustila poblíž Kaer Morhen, pevnosti ve které se nachází škola Vlka. Následně byl podroben mutaci a vycvičen jako Zaklínač. Jeho bílé vlasy jsou výsledkem mimořádně kruté fáze mutace a nejsou charakteristické pro všechny Zaklínače. Geraltův skutečný věk není ve hře odhalen, ale na základě informací z knížek se jeho věk pohybuje kolem 100 let.

Geralt opravdu není z Rivie, jeho jediný domov byl vždy Kaer Morhen, ale jeho učitel mu doporučil zvolit si město a příslušný přízvuk, aby mu to pomohlo při zajišťování práce.

Triss Merrigold

Triss je mocná čarodějka, která se vyskytuje jak ve hrách tak v knížkách. Je to přítelkyně a občas milenka Geralta. Je to hlavní postava a společník v prvních dvou hrách.

The-Witcher-3-Main-Characters

Yennefer z Vengerbergeru

Yennefer je další mocná čarodějka a Geraltův zájem o ní je značný. Poprvé se objeví v první knížce Zaklínače, ale The Witcher 3: Wild Hunt bude první hra ve které ji uvidíme. V předchozích hrách je přesto zmíněna, když Geralt začne vzpomínat na Yennefer po své amnésii. Yennefer začne být jako matka pro Ciri a je to klíčová postava v učení Ciri používat kouzelnické schopnosti.

Ciri

Cirilla Fiona Elen Riannin, zkráceně Ciri, je mnoho věcí, ale nejlepší způsob jak jí popsat by byl jako Geraltovu adoptivní dceru. Byla vycvičena v Kaer Morhen jako Zaklínačka, ale nikdy nepodstoupila mutagení proces.

Moc velké odhalení Ciri by nebylo dobré pro čtenáře, kteří se chtejí vyhnout spoilerům z The Witcher 3: Wild Hunt, ale postačí říct, že Ciri je velice talentovaná bojovnice a ještě více mocná s kouzly. Je to neuvěřitelně důležitá postava ve světě Zaklínače.

Emhyr Var Emreis

Emhyr Van Emrei je císař Nilfgaardu. Kromě toho že to je nejspíš nejmocnější vůdce na světě, má taky bohatou historii s Geraltem. V knížních předlohách je to jedna z hlavních postav ale ve hře se objevuje poprvé.

Marigold

Marigold je nejstarší přítel Geralta. Je to slavný bard a zpěvák, který následuje Geralta ve většině jeho dobrodružných výprav, aby sbíral materiál pro svoje písně. Ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings slouží jako vypravěč a herní deník je psán z jeho pohledu.

Síle De Tansarville

Síle je čarodějka, která hraje značnou roli ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings, kde pomáhá Geraltovi zabít příšeru Kayran plaguing Flotsam, v prvním Aktu. Později zjišťujeme, že hrála značnou roli v zavraždění Severních králů a spolupracovala s Lethem, dalším Zaklínačem, kterého probereme později. V závislosti na Geraltových rozhodnutích ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings, může být mrtvá.

Philippa Eilhart

Další z mocných čarodějek. Je jednou z nejdůležitějších vedlejších postav ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings, stejně jako v knížkách. Je považována vůdkyní Lóže čarodějek.

The-Witcher-3-Gets-New-Elf-Blood-Gameplay-Trailer-Has-Second-Playable-Character-466708-2

Letho of Gulet

Letho je Zaklínač, který se stal nástrojem jak Lóže Čarodějek tak Nilfgaardského císařství. Obě strany mu platí za to, aby zavraždil krále severu a narušil politickou stabilitu v tom určitém regionu. Je členem už zaniklé Zmijí školy, která se nacházela někde v Nilfgaardu. V závislosti na Geraltových rozhodnutích ve hře The Witcher 2: Assassins of the Kings, může být mrtvý.

Kontinent

Země na které se odehrává veškerý děj. Kontinent obsahuje Severní Království a Nilfgaardské císařství.

Severní Království

Severní Království je skupina států v severní část Kontinentu. Na venek jsou to spojenci, kteří bojují dohromady proti Nilfgaardskému Císařství, ale odehrává se v nich spoustu vnitřních bojů a hašteření. Je tu mnoho větších či menších království, provincií a regionů. Během hry The Witcher 3: Wild Hunt, zjistíte, že se Severní království zmenšují díky nájezdům Nilfgaarďanů z jihu.

Nilfgaardské císařství

Obecně viděni jako „ta zlá síla“ jak ve hrách tak v knížkách (společně se všemi příšerami, zmanipulovatelnými čaroději, rasistickými králi a vraždícimi duchy elfů), Nilfgaardské císařství je mocnou silou jihu. Přestože Severní Království uzavřeli mírovou smlouvu s Nilfgaarden tak poslední cinematic hry The Witcher 2: Assassins of the Kings (a taky ve většině ukázek a propagačního materiálu na The Witcher 3: Wild Hunt) ukazuje Nilfgaardské síly pochodující do války.

Screenshot 1

Kaer Morhen

Kaer Morhen je pevnost ve které se nachází škola Vlka, kterou navštěvoval Geralt. Většina pevnosti byla zničena, když skupina lidí a čarodějů, kteří nesouhlasili s existencí Zaklínačů, zaútočila na pevnost.

Příběh prvních dvou her

Pokud jste ve světě Zaklínače úplně nový (herním i knižním), potěší Vás, že naše stánky obsahují příběh hry The Witcher 1 The Witcher 2: Assassins of the Kings, které Vám pomohou pochopit hlavně začátek hry The Witcher 3: Wild Hunt, kde se budete muset ohlédnout zpátky a odpovídat na otázky týkající se rozhodnutí v předešlé hře.

Tímto bych zakončil průvodce po světě Zaklínače, doufám, že Vám byl nápomocný v mnoha ohledech. Nezapomeňte navštívit i další sekce naší stránky, kde se můžete podívat na walkthrough nebo i cinematic trailery a další zajímavosti ze světa Zaklínače.
Přeji úspěšný lov.

 

 

 

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Host
Petr
3 let před

Moc, děkuji za prehledny popis deje Zaklinace, pred lety jsem hral prvni dil, ale z toho si toho moc nepamatuju a ted jsem si koupil 3. díl a chtel jsem vedet, co se tam drive odehralo a kdo jsou vlastne vsechny postavy. Vyborny clanek!