Heroes desková hra v češtině

Tipy a triky

Rubriky: | komentáře

Pár tipů k hraní

Plňte hodně vedlejších úkolů, jsou za to nejenom orény, ale i mnoho zkušenostních bodů.
Každé koupení talentu si dobře rozmyslete. Hra má pouze omezený počet talentů.

Pomocí odvaru de Vries můžete vidět i stvůry skrze zdi.

Máte-li krystalky albaru, což je témeř nepotřebná ingredience, tak je prodávejte Kalksteinovi. Jednu můžete prodat za 40 orénů.

Nemáte-li zrovna čím podpálit ohniště, zažehňete jej znamením Igni

Chcete rozsvítit v jeskyni a nemáte ani Kočku ani pochodeň? Použijte znamení Quen, které zvládne (obzvláště na vyšších úrovních) delší dobu osvětlovat okolí.

Stříbrný meč získáte až na začátku druhé kapitoly, tak nepanikařte :)

Schovejte si jednu lebku barghesta (obsahuje totiž zuby). Není to sice nutné, ale může se vám v budoucnu v jednom úkolu hodit :)

Překování meče

Překování meče obsahuje chyby a vy jich můžete využít a tím značně ušetřit. Můžete v nabídce překování kováři rudy prodat, čímž získáte nějaké orény a již vás to tedy nebude tolik stát. Druhá možnost je po otevření kovářova inventáře vyhodit rudy ze svého inventáře na zem, a pak koupit meteorický meč. Následně můžete ukončit obchodování a ty rudy ze země zase sebrat. Prodejem sice získáte pár orénů, ale takhle je máte připraveny pro případ, že byste je potřebovali znovu pro jinou kombinaci. Stejné platí pro runy na vylepšení stříbrného meče. Tyto dva tipy jsou ale bugy a tak je jejich využití pouze na vás.

Prolog

 1. Červený meteorit – Pokud budete bojovat s chimérou, dostanete později od Vesemira červený meteorit.
 2. Zkouška pěstního souboje – Ještě předtím, než půjdete půjdete na pohřeb, můžete se stavit u Eskela a ozkoušet si pěstní souboj.

Kapitola 1

 1. Ukradený pečetní prsten – Prochází se tu postarší vesničanka, která vám za lektvar (bílý racek) pro svého umírajícího syna věnuje pečetní prsten Věčného ohně. Je to ten samý prsten, který jinak dostanete od Velebného pána.
 2. Důvěrné seznámení s vesničankou – Prochází se tu pohledná vesničanka, která má velmi ráda pocestné a dáte-li jí tulipány, tak dostanete možnost poznat ji blíže.
 3. 100 orénů na přilepšenou – Prochází se tu poutník, který vás zná již z dřívější doby a nezaplatil za práci. Teď Vám věnuje za dřívější pomoc 100 orenů.
 4. Informace o okolí – Prochází se tu mnoho babek, které vám za dar nebo peněžní přilepšení prozradí informace o roztodivných stvůrách (např. vlkodlacích, barghestech …) či rostlinách (např. verbena, čemeřice, vlaštovičník).
 5. Knihy v domech – Když dobře prohledáte místní domy, naleznete následující knihy: Bahenní stvůry, Ithilinnino proroctví, Základy alchymie, Úvod do magie, Proti nelidem.
 6. Odměna za přepití Pijana – Pokud přepijete místního hospodského pijana, dostane od něj Knihu strachu a nenávisti, svazek 1.
 7. Úkol od Declana Leuvaardena – Nezapomeňte promluvit s Declanem Leuvaardenem. Objevuje se v hospodě obvykle kolem poledne a zadává úkol. Mnoho lidí si jej nevšimlo a o úkol tedy přišlo.
 8. Cifrindský olej od trpaslíka – Trpasličí kovář před místní hospodou vám asi za 30 orénů přenechá Crinfridský olej.
 9. Maso za víno – S jednou babkou v městečku můžete směnit kus vepřového masa za flašku dobrého vína.
 10. Výměna polních květin za tulipány – Jistá občanka v městečku s vámi smění kytici polního kvítí za kytici tulipánů.
 11. Odměna za přepití Zoltana – Přepijete-li trpaslíka Zoltana Chivaye, dostanete od něj diamant.
 12. Olej proti přeludům od Abigail – Čarodějka Abigail prodává za 30 orénů recept na olej proti přeludům, který se vám může hodit na konci kapitoly při závěrečném souboji.
 13. Naučení Igni – Znamení Igni se můžete naučit v Kryptě.

Kapitola 2

 1. Harvall – V bažinách na Wyverním ostrůvku najdete u mrtvoly zvláštní ocelový meč – Harvall.
 2. Úkol od hrdlořeza – Naproti skladišti najdete dům, kde přebývá hrdlořez, který by s vámi rád spolupracoval na úkolu.
 3. Knihy v Klášterní čtvrti – Když dobře prohledáte domy v Klášterní čtvrti, naleznete následující knihy: Dějiny světa, Květ a plamen, Přeludy, přízraky a prokletí.
 4. Knihy v bažinách – Pokud dobře prohledáte domy v bažinách, naleznete: Legenda o Laře Dorren a Cregennanovi z Lód, Ithilinino proroctví.
 5. Učená cihlářka – Jedna z cihlářek ve vesnici v bažinách se vyzná v bylinách a za med či 50 orénů se s vámi může o své znalosti podělit (dvojzubec, kozí pysk, vraní oko).
 6. Přepití Talara a další akce – Přepijete – li Talara, dostanete od něj knihu Lidé stínů, aneb historie tajných služeb království. Kniha obsahující tajné informace o světové politice a nejznámějších hráčích ve světě tajných služeb. Tuto knihu můžete věnovat Čističi bot. Ten vám na oplátku věnuje prsten Proroka Lebedy, který když ukážete Babce u Shani, tak si bude myslet, že jste kněz a bez keců vás pustí dál.
 7. Chvíle odpočinku s drbnou – Kolem špitálu se často prochází Drbna, která se doslechla, že do města přijel zaklínač. Pokud ji při rozhovoru prozradíte, že jste to vy, tak vás požádá o nějaký dárek. Můžete jí dát drahý kámen nebo nějakou část oděvu. Následně vás bude chtít poznat blíže.
 8. Štědrý kanibal – Ušetříte-li kanibala, dostanete od něj za odměnu recept na jed oběšenců a možnost přespat u něj doma.
 9. Dva recepty od Dědka – Dojdete-li s Dědkem do lokace zvané Tři ostrovy, prozradí vám recept na Mariborský les a na petardu s názvem Král a královna. Toto je velice výhodné jelikož jenom recept na Mariborský les stojí normálně 300 orénů.
 10. Obchodující dřevař – Občas promluvte s dřevaři. Může se vám stát, že vám jeden z nich nabídne červenou rudu, flašku kořalky, stříbrný prstýnek a recept na Ženské slzy za 200 orénů. Budete-li smlouvat, tak sleví na 150, ale více vám již nesleví.

Kapitola 3

 1. Zubař – Úkol pro zubaře není možné splnit v této kapitole. Dokončit jej můžete až v páté kapitole.
 2. Hráčské doupě – Co si zahrát poker v hráčském doupěti? Nachází se naproti tržišti v Obchodní čtvrti.
 3. Svitky na petardy zadarmo – Pokud v manufaktuře odpovíte alchymistovi na otázky ohledně Kalksteinova traktátu správně, dostanete zdarma pár jinak drahých svitků na zerrikánské petardy.
 4. Sleva u Modrooké kurtizány – Modrooká kurtizána má značně nadsazený ceník služeb. Jestli na hostině opijete rytíře Erika Blunta, dostanete prsten častého zákazníka, který vám sníží cenu služeb na 300. Pokud ale dáte kurtizáně rovnou safír, půjde s vámi i zadarmo.
 5. Kurtizána před hospodou – Kurtizána pracující před hospodou má opravdu ráda jantary. Jestli jí jeden seženete, bude se vám věnovat zdarma.
 6. Divoká úřednice – Mezi úřednicemi je jedna divoká holka, která nepohrdne diamanty. Jestli jí jeden přinesete, máte se na co těšit.
 7. Elixír Vrba – Pokud pomáháte cihlářům, máte splněný úkol Ztracená ovečka (bažiny) a stavíte se v druidském háji, tak vás jeden z druidů, za to, že jste pomohli místním, naučí elixir Vrba.
 8. Drby od řezníka – V obchodní čtvrti za tržištěm u prodejních stánků je řezník, který vám řekne, že jeho žena je pradlena u královského dvora. Skrze řezníka se pak můžete dozvédět spoustu drbů o důležitých postavách ve hře.
 9. Recept na parfém – Po splnění úkolu Stopa v bažinách (osvobození tří skupin cihlářů) a Ztracená ovečka, promluvte ve Vasčině chalupě s modlícími se cihláři. Jeden z nich vám za nalezení ztraceného dítěte nabídne odměnu – pokud ji odmítnete, řekne vám, že to byla zkouška a obdržíte od něj recept na parfém.
 10. Chytrá serívrka – Servírka obsluhující v Novém Narakortu vám někdy když budete opilí prozradí recept na Ženské slzy. Když ji necháte mluvit dál, poví vám o své babičce a prozradí recept na Ďáblovu pecku.

Kapitola 4

 1. Runový Sihill – V polích se při první (pouze při první!!) návštěvě povaluje u mrtvoly nedaleko pravého dolního rohu ocelový meč Runový Sihill z Mahakamu. U někoho je zde opět Harvall. Proč je tu tento rozdíl? To nikdo zatím nevysvětlil.
 2. Nedostatek bazilišků – Předtím, než na ostrově vybijete bazilišky si hru raději uložte. Někomu se totiž stalo, že získal jen 2 kůže a bazilišci se již neobjevili. Tudíž nebylo možno úkol dokončit.
 3. Knihy v domech – Projděte místní chalupy, jelikož v nich určitě naleznete tyto knihy: Pohádky a bajky, Balady, Starší krev, Ithilinino proroctví.
 4. Koketování s vesničankou – Jedna z místních vesničanek dává najevo, že by vás ráda poznala, avšak moc by si přála cukrovou panenku. Tu můžete získat od pekaře. Pekař ale potřebuje do svého tajného receptu bílý med. Nezbývá tedy než sehnat bílý med.
 5. Znalosti vesničanů – Místní vesničané jsou zvídaví a rádi vám poví o bruxách, alpách či garkainech.
 6. Dagonova míza – Recept na lektvar Dagonova míza můžete koupit u poustevníka v Polích, ale stejný získáte od Berengara po splnění úkolu Cesty osudu. Od něj získáte taky navíc knihu Hromu. Pokud jste tedy ochotni počkat, nemusíte si od poustevníka recept kupovat.
 7. Příběh Ciri – Krčmář v místní hospodě zná jednen velmi zajímavý příběh, který popisuje život Ciri (určitě to řekne něco těm, kteří četli ságu) a částečně i Geralta s Yennefer.
 8. Sleva 2 orény na přenocování – Krčmář nabízí pokoj za sedm orénů, avšak krčmářka a servírky po vás budou chtít orénů jenom pět.

Kapitola 5

 1. Výměna zboží s druidy – Druidové, kteří jsou ukryti v jeskyni, jsou ochotni s vámi směnit zboží. Za list kozího pysku dostanete lektvar Vlaštovka, za šátek dostanete elixír Hrom. Další (jiné) lektvary dostanete za, drahokam a bílé růže.
 2. Marigold skladníkem – U Marigolda si vyložte či naberte věci, jelikož jej už celou kapitolu neuvidíte!
 3. Zuby pro Zahina – Pokud jste měli u Marigolda uskladněné zuby pro Zahina, tak si je vemte, jinak zuby požíračky už neseženete a úkol tudíž nebudete moci dokončit!
 4. Nástěnka a zakázky – Nezpomeňte se později podívat i na nástěnku. I když je město v takovémto stavu, lidé stále mají zakázky pro zaklínače.
 5. Knížky a informace v této kapitole – Ve špitálu ve Staré Wyzimě najdete knihu Odčarování strigy, a od Zdravotní sestry dostanete za Naezánskou sůl nebo Vinný kámen informace o Ifrítech (, které jsou taky sepsané v knize Poslední přání – tuhle knihu najdete v hrobce se strigou). Ty samé informace dostanete od elfské ošetřovatelky za elixír Raffarda Bílého-oboje můžete koupit u Kalksteina v jeho laboratoři. Tam také najdete knihu Dvojitý Alzurův štít s informacemi o kostihlavovi.

Epilog

 1. Marigold opět skladníkem – U Marigolda si vyložte či naberte věci, jelikož jej už celou kapitolu opět neuvidíte!
 2. Ard’aenye – Podívejte se na Velmistrův meč. Jde o Ard’aenye. Je to nejlepší meč ve hře (Zranění +200 %), avšak bohužel jej nelze získat.
 3. Ingredience z Krále Honu – Rozhodnete-li se bojovat s Králem Honu a zabijete jej dostatečně daleko od Aldersbergova těla (kvůli bojovému módu), tak po prohledání ostatků získáte zvláštní ingredienci, avšak neexistuje žádný recept na lektvar, kde by měla určité místo. Nejspíše jde o pozůstatek ze starší podoby hry.
Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments