Figurka v prodeji, 600.000 prodaných kopií hry

Rubriky: Zaklínač | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Figurka v prodeji, 600.000 prodaných kopií hry

Na Xzone máte možnost si zakoupit figurku Geralta za 1199,-Kč, tudíž dokonce levněji, než v Polsku (navíc Gram.pl neposílá do ČR). Již zítra přineseme podrobné fotografie této velmi velké figurky (je větší než Big Daddy z BioShock a vyšší než krabička hry Zaklínač).

CD Projekt RED s hrdostí oznamuje, že se prodalo více než 600.000 kopií jejich debutové hry Zaklínač na celosvětových trzích za necelé 3 měsíce. Adam Kiciński také zmínil plány vývojářů pro blízkou budoucnost.

Zaklínač se dočkal vyjímečně vřelého přivítání ze strany médií i hráčů celého světa, které vyústilo v komerční úspěch naší hry. Toto ohromující přivítání dokazuje 48 cen a uznání (číslo stále roste) včetně ocenění „PC RPG hra roku“ od populárních serverů IGN.com, GameSpy, americké edice PC Gamer, stejně jako vítěz čtenářské ceny „Nejlepší RPG“ na GameSpot. Hra obdržela vyjímečně vysoké hodnocení od hráčů, které dokazuje vysoké průměrné skóre v hráčských recenzích na serverech jako jsou Metacritics (9.4/10), GameTrailers (9.1/10) a Gamespot (8.8/10).

Adam Kiciński, CD Projekt RED Joint CEO, komentoval prodeje: „Jsme velice šťastni ze současného výkonu Zaklínače. Naším cílem bylo (a stále je) dosáhnout jednoho milionu prodaných kopií během prvního roku. 600.000 prodaných her za první tři měsíce nás přináší mnohem blíže k našemu cíli. Je to pro nás velký úspěch, který ještě umocňuje fakt, že hru vytvořil zcela nový tým a je naším debutem jak vývoj hry, tak uvedení našeho produktu světové veřejnosti. Nebyl to lehký úkol, jelikož značka Zaklínač byla v mnoha zemích zcela neznámá a bylo řečeno, že jsme v této zkoušce obstáli na výbornou. A nyní, po překonání počátečních bariér, můžeme roztáhnout naše křídla, což samozřejmě máme v úmyslu. Takový úspěch by nebyl možný bez podpory našich vydavatelů – Atari, Noviy Disk a vydavatelské odnoži CD Projekt. Všichni vložili mnoho úsilí a práce do propagace hry na jednotlivých trzích.“

Adam Kiciński také zmínil plány vývojářů pro blízkou budoucnost: „Naše plány zahrnují souvislou herní podporu, vydání silného editoru modulů Djinni, další aktualizace hry a záplaty a na konci jara mohou hráči očekávat velké překvapení, které bude odkryto na tiskové konferenci velice brzy – již 18. února! Stále pracujeme na zlepšování hry a budeme aktivně podporovat komunitu fanoušků, která se stále zvětšuje. Bohužel v současnosti již nemohu odkrýt nic dalšího, ale ujišťují vás, že neusneme na vavřínech a máme velice slibné plány do budoucna. Naše standardy jsme Zaklínačem nastavili velice vysoko a nemíníme je v budoucnosti snižovat.“

CD Projekt RED byl založen v roce 2002 jako sesterská společnost vydavatele CD Projekt. Studio CD projekt se zabývá vývojem RPG her v těsné spolupráci se svými hráči, jejichž názorům pečlivě naslouchá. V současné době má CD Projekt RED celkem 70 zaměstnanců, kteří pracují na 2 dosud neoznámených projektech.