Heroes desková hra v češtině

GC: popis a video z prezentace, The Witcher 2: Papercraft o Kings

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem GC: popis a video z prezentace, The Witcher 2: Papercraft o Kings

Dnešním dnem gamescom 2010 v Cologne končí. Ti, kteří se bohužel zde zastavit nemohli ale nemusí být zoufalí! Celou prezentaci naleznete na Gametrailers rozdělenou do sedmi videí (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7). Navíc v tomto článku naleznete popis celé ukázky, která zde byla prezentována.

Součástí presskitu, rozdávaného na GC, byl i The Witcher 2: Papercraft o Kings. O co jde? Jde o světově první nelineární papírovou skládačku :) ! Dojmy ze hraní, fotky a mnoho dalšího naleznete na moolkerově blogu (díky mu za tip).

Tvůrci prezentaci zahajíli čísly. Zaklínač 2 má tři možné začátky a 16 možných konců. Bude obsahovat 256 cut-scén, které dohromady zaberou asi 150 minut (Zaklínač obsahoval cut-scén asi 130 a zabraly zhruba 53 minut). Ve hře bude 6 magických znamení a pouze asi 4 nahrávací obrazovky (v Zaklínači jich bylo prý asi 700)! Dohromady budete moct ve hře nakombinovat asi 30 druhů brnění (v Zaklínači byly defacto 3 typy).

Nový engine se jmenuje TSOOD a pracoval na něm 20 programátorů po dobu tří let. Nyní má CDPR speciální nástroje prakticky pro jakýkoliv aspekt hry. Zde je seznam nástrojů, které byly v prezentaci zmíněny:
Dialogue Director, World Builder, 3D Applications Exporter, Game Cameras Editor, Quests Builder, Dialogue Editor, Template Editor, Terrain Editor, Asset Browser, Havoc Physics Intergration Tools, Script Debugger, Cutscenes director, Communities Planner, Material editor, Exploration and Movement Tools, Character Builder, SFX placement Tools, Game Object Builder, Streaming Setup Tools, Script Editor, Vegetation Gardener, Enviromental Effect Editor.

Po tomto úvodu přešli tvůrci již k samotné hře. Před ukázkou zdůraznili, že systém emocí ještě není hotový, chybí některé zvuky a po celou dobu prezentace zdůrazňovali, že soubojový systém stále není hotový.

Nyní k úkolu s názvem Útěk z hradu La Valette, který byl na prezentaci ukázán. Tento úkol může dopadnout čtyřmi způsoby, přičemž byly ukázány pouze dva. Geralt je spoután ve vězení, ale má klíč od pout. Samozřejmě nemůže riskovat, že jej stráže uvidí volně pobíhat po cele, která je navíc zamčená. Naláká tedy stráž k sobě a právě v tento moment lidé z CDPR ukázali systém pěstních soubojů. Celý systém byl vytvořen od nuly a je daleko dynamičtější (můžete například protivníka kopnout kolenem do břicha). Poté tvůrci předvedli inventář, jehož vzhled je zatím dočasný, nicméně bylo na něm již dobře vidět rozdělení brnění na jednotlivé části. Geralt si pomocí run vylepšil meč a tato skutečnost byla viditelná i graficky. Následně se dal na útěk. V této části tvůrci ukázali zhasínání pochodní pomocí Aard, zviditelnění bodů zájmu pomocí medailonu, omráčení stráží, účinky lektrvaru Kočka atp.

1. způsob: Geralt předtím zabil chlapce jménem Aryan a ve vězení narazí na jeho matku, kterou osvobodí. Její pocity z toho činu jsou poněkud smíšené, přeci jen ji osvobodil člověk, který zabil jejího syna. V zápětí do místnosti vpadne Shilard Fitz-Oesterlen jako velvyslanec Nilfgaardu. Mary Louisa jej přinutí nabídnout zaklínači pomoc, ale Geralt mu nevěří. Shilard jej skutečně podvede, ale Geralt se schová v boční chodbě a ve vhodný okažik utíká ven hlavním vchodem.

2. způsob: Geralt Aryana nezabil a nyní mu nabídne pomoc. Zaklínač nejprve musí vyčistit cestu od strážců, protože mladík je těžce zraněný. Zaklínač donese Aryana až k tajné chodbě, o které mu pověděl. Následně se mladík rozhodne zapálit olej ve skladu (důvody tohoto činu se prý dozvíme až ve finálím produktu) a pošle Geralta pryč tajnou chodbou.

Geralt následně prchá do přístavu, kde na něj čeká Triss Ranucul. Při útěku ale musí být velmi opatrný, protože z mostu na něj útočí lučistníci. V závěrečné části prezentace se přesouváme na bojiště, na němž se odehrává jeden ze tří velkých soubojů, které se ve hře nachází. Na bojišti spolu zápasí desítky duchů, přičemž Geralta ignorují. Po chvíli na něj zaútočí jeden větší démon. V momentě, kdy jej Geralt porazí, rozhodne se vzít věci do svých rukou démon Draug, jehož tělo i zbraně jsou poskládány z věcí, které se nachází na bojišti. Po pár silných úderech (jde hezky vidět, jak upadají části jeho těla) zavelí lučištníkům na kopci, aby vystřelili šípy, nicméně Gerlat se všem vyhne. Draug se rozzuří a přemění se na tornádo, které ničí vše, co mu přijde do cesty. Nakonec zavelí artilérii a na bojiště začnou dopadat ohnivé koule. Jedna z nich Geralta zasáhne a tím prezentace končí.