O víně a krvi dohráno, tak kam dál? Rádce pro všechny fanoušky RPG

Rubriky: Zaklínač 3 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O víně a krvi dohráno, tak kam dál? Rádce pro všechny fanoušky RPG

Nechte mě hádat, nedávno jste dohráli datadisk O víně a krvi a právě procházíte nejhorším odvykacím stádiem, Zaklínače 3 jste pro jistotu odehráli ještě jednou, ale už to prostě není ono. Chce to něco dalšího, chce to další velké RPG, které alespoň částečně zaplní onu emoční prázdnotu. Samozřejmě si dělám legraci, ale přesto by nebylo naškodu, podívat se na další RPG hry, které si dnes můžete zahrát.

Dragon Age: Inquisition 

Patříte mezi fanoušky temných fantasy, plných politických intrik a rasové i náboženské nesnášenlivosti? Série Dragon Age od kanadského studia BioWare vás jistě nezklame. Čeká vás desítky hodin dlouhý příběh, který se mění na základě vašich rozhodnutí, plný detailně prokreslených charakterů, bohužel také repetitivní vedlejší úkoly a v určitých oblastech generické prostředí.

Dark Souls III. 

Delší dobu jsem přemýšlel, jestli právě série Dark Souls patří do tohoto seznamu, protože se v žádném případě nejedná o hru pro každého. Svou nekompromisní obtížností jde proti nynějšímu trendu hráčsky přívětivých zážitků. Připravte se, že budete umírat a to často. Dark Souls však není pouze o extrémní obtížnosti a v případě, že se skutečně odvážíte si tuto legendární sérii zahrát, odmění se vám decentním a originálním příběhem, zajímavými herními mechanikami a neopakovatelnou atmosférou.

Skyrim

Věděli jste, že ho tady uvidíte, že? Pátý díl série The Elder Scolls vám pravděpodobně nemusím představovat. Pokud jste hráli předchozí díly, vězte, že se toho ve Skyrimu, kromě grafiky, moc nezměnilo. Opět vás čeká otevřený svět a je jen na vás, kterým směrem se vydáte. Na každém kroku vám hra nabídne úkoly, které vydají na několik desítek hodin, bratrstva, cechy a samozřejmě draky. V případě, že přehlédnete místy nedomyšlenou zápletku plnou dětinských klišé, stojí před vámi jedna z nejlepších her svého druhu.

Middle-earth: Shadow of Mordor

Je zarážející, že svět Pána Prstenů se tak dlouhou dobu nedočkal důstojného herního zpracování a to přesto, že si o to nejslavnější fantasy série přímo říká, tedy až do vydání Middle-earth: Shadow of Mordor. Neočekávejte však žádný výrazný převrat v žánru, většinu herních mechanik si vývojáři Monolith Productions pouze „vypůjčili“ ze série Assassin’s Creed nebo Batman a okořenili titul několika svými nápady. Na závěr si k tomu připočtěte otevřené pláně Mordoru a Gluma. Upřímně, to přeci nemohlo dopadnou špatně.

Gothic 3

Pravděpodobně každý hráč má někde hluboko v srdci ukrytou nejoblíbenější hru ze svého dětství. V mém případě je to právě Gotic 3 a proto si nemůžu odpustit nepřidat do seznamu i tento skvost. Vývojáři z Pirahna Bytes vytvořili rozsáhlý, otevřený svět, o který soupeří dvě frakce a je pouze na vás, ke které se přidáte. Ve své době revoluční zážitek kazí pouze hloupá umělá inteligence, opakující se úkoly a slabší závěr. Jinak doporučuji všemi deseti.

Na závěr bych přidal několik čestných uznání pro Risen, Fallout 3 a 4, Mass Effect 1,2,3, Darksiders 2 a Divinity: Original Sin. Jaká další RPG by podle vás stála za pozornost? Piště do komentářů zde nebo na naší facebookové stránce.