Výsledky soutěže dvojníků, třetí video-deníček

Rubriky: The Witcher 2 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky soutěže dvojníků, třetí video-deníček

Vzpomínáte si na Doppler’s contest (soutěž dvojníků), která již před nějakou dobou skončila? Nyní tvůrci konečně vyhlásili výsledky a vy se na oficiálních stránkách můžete podívat na nejlepší kostýmy. Tváře výherců tedy budou zapracovány i do hry samotné.

Před několika dny se na oficiálních stránkách objevil nový deníček vývojářů – tedy již třetí (počítáme-li i nultý díl, tak čtvrtý) v pořadí. Tento díl je zaměřený na postavy v herním světe nového dílu Zaklínače. Volné přetlumočení videa naleznete níže.

Vzhledem k tomu, kolik národů severních království je do hry zakomponováno, bylo důležité poukázat na rozdíly mezi nimi, ať už jde o obyčejné lidi nebo armádu – např. temerské vojsko představuje typické evropské středověké rytíře, kdežto Kaedwenské jednotky jsou tak nějak jednodušší. Lidé z Kaedwenu se teple oblékají a svými postavy symbolizují medvědy, divočáky a statné duby.

Čaroděj Dethmold je jednou z velmi výrazných (a opovrženíhodných) postav druhého dílu. Jde o mága větru. Pro tvůrce bylo důležité, aby jeho vzhled odrážel element, který reprezentuje. Zvolili proto velmi teplé oblečení a na konec hole mu dali větrnou kohoutev. Dialogy vedené s Dethmoldem jsou celem šílené vzhledem k jeho narušenosti. Tvůrci od počátku zamýšleli, že tato postava musí mít hlas, který způsobí člověku mrazení v zádech.

Rasový konflikt pokračuje i v druhém dílu. Tentokrát bude v čele Scoia’tael Iorveth. Právě tato postava reprezentuje přístup CDPR k typickým archetypům ve fantasy žánru. Všichni jsou zvyklí na krásné a ctnosté elfy v zářivých zbrojích s ornamenty. Iorveth ale reprezentuje svět Sapkowského, jeho tvář je zohyzděna, nemá žádnou mithrilovou zbroj, ale těžký kabát a zbroj, kterou si poskládal po částech z věcí lidí, které zabil.

Ve hře potkáme i Shilarda, který zastupuje Nilfgaard. S Nilfgaardem naopak tvůrci chtěli připomenout totalitní režim. O Shilardovi by šlo říci, že prakticky objetoval veškerou svou lidskost na oltáři diplomacie. Je postarším mužem, politikem, který si důsledně rozmýšlí každé slovo. Celý jeho zevnějšek má vzbouzet dojem, že před hráčem teď stojí člověk, který je zástupcem opravdové síly a moci.

Geraltův vzhled bude tenokrát mnohem variabilnější. Nyní existuje asi na 30 variant jeho ošacení. Dle spolupráce s různými frakcemi bude mít dostupná slabší i silnější brnění.