Heroes desková hra v češtině

Další porce informací o Gwentu

Rubriky: Gwent: Karetní hra | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další porce informací o Gwentu

Včerejší ohlášení nové karetní hry z dílny studia CD Projekt RED sice přineslo první krátký trailer, ten se ale soustředil v první řadě na costplayery a samotné hře věnovali tvůrci pouze několik závěrečných vteřin. Bystrý pozorovatel si jistě stihl všimnout hráčského rozhraní inspirovaného původní hrou a několika nových karet. Dále se hlavní designer Damien Monnier v několika větách zmínil o čtyřech základních balíčcích (Severní království, Scoia’tael, Skellige a příšery) a singleplayerové kampani inspirované zaklínačskými příběhy.

Právě tato kampaň, za kterou stojí tým ze Zaklínače 3, bude obsahovat systém rozhodnutí a následků, což může tvořit potenciální výhodu před konkurencí. Bude rozdělena do několika epizod, které budou vycházet v blíže nespecifikovaném časovém rozmezí. Předpokládáme, že tyto epizody převezmou roli placených DLC.

Kromě této kampaně bude hra obsahovat ještě další dva herní módy. V módu přátelského utkání si bude hráč moci společně s kamarády vyzkoušet nové strategie, balíčky nebo karty beze strachu, že v případě porážky přijde o těžce vydobyté místo v žebříčku. Přesně to se mu ale může stát v módu ranked zápasů, kde bude soupeřit s ostatními hráči o prvenství v tabulkách a účast na profesionálních soutěžích.

Vývojáři tvrdí, že průběh hry bude záviset primárně na hráčových schopnostech a ne na síle karet, které má v balíčku. Upřímně, to samé tvrdili i lidé z Blizzardu o konkurenčním Hearthstonu a přesto ho určité množství hráčů od počátku považuje za pay-to-win.

Ptáte se na jakých platformách bude hra k dispozici? V první řadě hra vyjde na PC a Xbox One, později CD Projekt plánuje expandovat také na Playstation 4. Nicméně do vydání plné hry je ještě daleko a nám zatím nezbývá nic než doufat, že hra bude mít v době vydání co nabídnout a že ji nesemele tvrdá konkurence. Byla by to škoda.