Heroes desková hra v češtině

Kde koupit karetní hru Witcher

Rubriky: Zaklínač | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kde koupit karetní hru Witcher

Jelikož se zde po recenzi karetní hry množí dotazy kde hru koupit a zda bude česky, rozhodl jsem se tomu udělat jasno.

Hra byla uvedena ve Varšavě exkluzivně v síti Empik dne 8. října 2007. V dalších městech pak až 10. října (viz zmiňovaná aféra v dojmech ze hry). V ostatních obchodech a v e-shopech se hra objeví až 22. října 2007 a to výhradně v polštině. Jiné jazykové mutace nejsou plánovány. V němčině existuje pouze první jednodušší karetní hra, která byla rozdávána na Games Convention 2007 v Lipsku.

A jak je to s českou verzí?

Když jsem poprvé slyšel o hře z interních firemních kanálů (kdo to ještě neví – pracuji pro CDProjekt jako extérní překladatel a daboval jsem postavu velitele elfů ve hře), ihned jsem se začal zajímat o možnost vydání hry u nás. Bohužel, návrh o zahrnutí karet do české sběratelské verze byl zamítnut (ostatně z ní vypadl i Art book). Dále se uvažovalo o vydání hry jako samostatném produktu, ale nakonec také zamítnuto z důvodu, že CDP dělá počítačové hry a karetní hra ji jiný segment trhu. Zkoušel jsem kontaktovat i jiné firmy, ale nikdo neprojevil výrazný zájem, neboť riziko je příliš velké a vzhledem k nákladům na výrobu poměrně malého počtu balení by byla hra výrazně dražší než v Polsku.

Další možností je zkusit prodávat hru v polštině s českým návodem. Bohužel tato varianta je prý ještě rizikovější a také nebyla přijata. Ukazovali mi prodejnost Carcassonne přes web a je to opravdu tragické. Jediný, kdo by byl ochoten hru prodávat, je majitel e-shopu Fantasya , ale konečná cena je šílená. Zde je výpočet: nákupní cena v Polsku (u odběru cca 30 kusů nemůžeme čekat slevu větší jak 15% a polské DPH nám u tak malé objednávky nikdo nevrátí) + české DPH 19% + marže 30% (musí se zaplatit přeprava krabic z polska, balení v Ostravě, vytištění překladu, fakturace) + poštovné 100,-Kč = odhadem 700,-Kč. Což mi přijde jako nehorázně vysoká cena, za kterou se prodá tak 5 kusů a to jistě uznáte, že nemá smysl to dělat.

Tudíž jsem se rozhodl zveřejnit překlad hry exkluzivně na TheWitcher.cz a kdo by měl zájem, můžeme se soukromě domluvit, že mu hru seženu z Polska a pošlu poštou. Můj mail je marcus(at)email.cz