Pět her, na které se těšit po dohrání Zaklínače 3

Rubriky: Zaklínač 3 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pět her, na které se těšit po dohrání Zaklínače 3

Je tomu téměř měsíc, co se CD Projekt, vydáním GOTY edice, definitivně rozloučil se sérii Zaklínač a rpg hráči na celém světě (mě nevyjímaje) se pomalu začínají poohlížet po dalším velké titulu, v němž by mohli spolehlivě utopit desítky hodin. Z toho důvodu vám přinášíme pět nejlepších rpg titulů, na které se těšit v roce 2017.

Mass Effect: Andromeda

O novém Mass Effectu toho zatím mnoho nevíme, je však jasné, že nás čeká propracovaný sci-fi příběh, plný morálně obtížných rozhodnutí, jako tomu bylo v předchozích dílech. Do objevování nových planet a hvězdných soustav se tentokrát vrhneme v roli jednoho ze sourozenců Ryderových (muž a žena). Sluší se dodat, že vámi nezvolená postava se objeví ve hře jako nehratelné npc. V krátké ukázce nám vývojáři představují fotorealistickou grafiku pracující na upraveném frostbite enginu, něco málo z příběhové zápletky a zpracování cut-scén.

Doufejme, se že na hře neprojeví interní konflikty, které zapříčinily odliv vývojářů z BioWare do konkurenčních firem. Více se dozvíme 17. listopadu, kdy vyjde nový trailer a budou zveřejněny nové informace. Datum vydání je zatím stanoveno na první kvartál roku 2017.

Horizon: Zero Dawn

Dalším AAA titulem, tentokrát od firmy Guerrilla Games, je Horizon: Zero Dawn. Toto akční rpg přináší na trh svou verzi apokaliptického světa, ve kterém poslední lidské kmeny bojují proti nadvládě robodinosaurů. Jak moc absurdně to celé zní, tak skvěle to vypadá a funguje. Vžijete se do role lidské lovkyně Aloy, pátrající po své minolosti, která je pevně spjata s osudem celého světa. V boji s futuristickými zvířaty se budete muset naučit využívat prvky okolního prostředí a dokonce tvory samotné (Jednoho můžete například osedlat a na jeho hřbetě se vydat kosit jeho robotické druhy.), to vše v plně otevřeném světě s grafikou plně využívající potenciál nové generace konzolí. Hra vyjde 1. března 2017.

Kingdoms Come: Deliverance

Českého vývojáře, scénáristu Mafie 1, Dana Vávru pravděpodobně všichni znáte. On a jeho tým teď pracují na realistickém středověkém rpg, zasazeném do období husitských válek v Českých zemích. Žádné draky, duchy, zombíky (ani roboty) tedy nečekejte.

Na realismus je kladen opravdu velký důraz, ve hře tak budeme mít možnost vidět například Sázavský klášter tak, jak vypadal v 15. století nebo reálné historické postavy a události. Stejně jako v Zaklínači budeme moci příběhem postupovat různými způsoby a ovlivňovat tak svět kolem sebe. Pokud vás hra zaujala, máte možnost přihlásit se do bety na oficiálních stránkách hry a podpořit tak vývojářskou kampaň.

Nioh

V dalším příspěvku se přesuneme do Japonska, v hardcore titulu Nioh, který systémově navazuje na sérii Dark Souls a zároveň obohacuje žánr o množství vlastních prvků, jako je například lepší systém poškozování zbraní, komba nebo bojové postoje. Tradice žánru, jakou je například ztráta všech zkušeností/peněz v případě smrti zůstává a společně s ní i nekompromisní obtížnost, kterou však už nechtěně nenavyšují problémy s kamerou nebo označováním nepřátel.

Hlavní hrdina jakoby z oka vypadl našemu Geraltovi (když si odmyslíme asijské rysy), kromě vzhledu sdílí i zálibu ve vybíjení nekonečných zástupů příšer a notnou dávku cynismu, který zapadá do temné atmosféry titulu. Pokud tedy patříte mezi fanoušky Souls série, máte se na co těšit. Hra vyjde na PS4 9. února 2017.

Vampyr

Temnou atmosféru, kterou jsme nakousli v předchozí hře převyšuje pouze titul Vampyr od studia Dontnod (Life is Strange, Remember Me). Hra vypráví příběh doktora vracejícího se do Londýna po první světové válce. Město však sužuje kromě španělské chřipky také další neznámá choroba, kterou se hrdina náhodou nakazí. Z člověka, který celý svůj život zasvětil léčení, se tedy (jak napovídá název) stává nestvůra bažící po lidské krvi.

Polootevřený svět je rozdělen do několika čtvrtí, ve kterých se hráč může pohybovat jak je libo. V tu chvíli vstupuje na scénu propracovaný systém volby, v rámci kterého se můžete rozhodnou, kdo se stane vaší další obětí. Zda vysajete vychrtlého chudáka, který vás tolik nenasytí nebo si raději počkáte na vykrmeného otce od rodiny, přestože jeho smrt způsobí mnohem více utrpení.

Každá postava ve hře má svůj příběh a její smrt nějakým způsobem ovlivní svět kolem vás. Zatím co se budete snažit proniknout hlouběji do upířího společenstva, začnou po vás pátrat lovci upírů, jejichž zájmy snad nemusím dále rozvádět, ale dost spoilerů. Hra vyjde v průběhu roku 2017.