Heroes desková hra v češtině

Rozhovor s pořadatelem Blaviconu 2017 Jaroslavem Horem

Rubriky: Gwent: Karetní hra, Zaklínač 3 | komentáře (4)

Dobrý den, můžete říci, na co se můžou návštěvníci Blaviconu 2017 těšit?

Dobrý den,

mezi hlavní lákadla conu patří bezesporu kapela Percival, která mimo jiné stojí za velkou částí soundtracku k Zaklínači 3. Povedlo se nám tuto partu sehnat a návštěvníci conu si tak mohou vychutnat hudbu ze Zaklínače naživo! Hudebně je pak doplní české kapely Bran a Peregrin.

Další dvě velká lákadla jsou celorepublikový turnaj v gwintu a soutěž v cosplayi. Určitě stojí ale za zmínku i ukázka řemesel, středověká atmosféra objektu i programu nebo třeba krčma pro několik stovek lidí.

Kdy a kde se akce koná?

Blavicon se odehraje 31. 3. – 2. 4. 2017 v krásném objektu Housův mlýn v Táboře. Vybrali jsme toto místo, protože má opravdu co nabídnout a říci. Kapacita objektu se blíží k tisícovce účastníků. Máme k dispozici velkou středověkou krčmu, parkoviště nebo třeba velkou louku. Ke všemu je objekt umístěn pod hradbami centra města Tábor, které samo o sobě patří mezi nejhezčí města ČR.

Naše čtenáře bude určitě zajímat turnaj v gwintu a soutěž cosplayů, které se konají v rámci Blaviconu. Je možné přihlásit se ještě teď, případně jaké jsou podmínky registrace?

Turnaj v gwintu bude koncipován jako třídenní akce a zúčastní se jí 64 soutěžících. Bude to tvrdá bitva o zajímavé ceny a titul šampióna ČR. Registrace je možná na stránkách blavicon.cz v rámci zakoupení vstupenek. Do začátku března se však do turnaje mohou přihlašovat jen členové našeho spolku, pak odemkneme možnost i dalším.

Co se týče cosplaye, rádi bychom sehnali co nejvíce (nejen českých) cosplayerů a samozřejmě i soutěžících. Tam může soutěžit kdokoliv, kdo přijde v kostýmu. Ideální je pak naposílat fotky a informace dopředu. Usnadní nám to administrativu na místě. Všechny soutěžící evidujeme znovu přes formulář na nákup lístků na našem webu a budeme je s konkrétními informacemi kontaktovat. Počet soutěžících zatím nemáme omezený.

Za přípravou takové akce musí stát spousta práce a úsilí, jak vás vůbec napadlo takový festival uspořádat a proč zrovna ze Zaklínačova světa?

Opravdu to není úplně nenáročné. V podstatě Gwint Klub i Blavicon nám bere absolutně všechen volný čas. Přímo Blavicon vzniknul přirozenou cestou v rámci druhého ročníku turnaje v gwintu. První byl velmi vydařený, ale ve stísněném prostředí a v malém počtu. Druhý ročník jsme chtěli udělat větší a vícedenní. Aby se lidé nenudili, tak jsme chtěli přidat něco navíc. Nakonec se zrodil nápad Blaviconu. Přípravy jsme začali někde na konci prázdnin, tedy asi dva měsíce po skončení prvního ročníku turnaje.

A proč zrovna svět Zaklínače? Tím, že se to točí okolo gwintu, je to logická volba. Ke gwintu jsme se dostali díky počítačové hře a natolik nás uchvátila možnost hrát ho naživo, že jsme okolo této aktivity postavili spolek. Máme více než desítku aktivních kluboven po celé ČR. Proč jsme se ale rozhodli obětovat náš čas zrovna pro gwint sami nevíme.

Je tu něco, co by jste v závěru rád vzkázal čtenářům, kteří by na Blavicon rádi přijeli?

Aktuálně bych asi zdůraznil, že máme omezené kapacity a není vhodné otálet s koupí lístků moc dlouho. Do konce roku je možné zakoupit lístky za nejvýhodnější ceny. V rámci turnaje, cosplay soutěže, ale i menších soutěží, budou zajímavé a hodnotné ceny. Děkujeme za zájem a podporu všech našich fanoušků a moc se na vás těšíme!

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin dosoudil
Host
Martin dosoudil
7 let před

Dobrý den …jako velký fanda zaklínače mám trabli…nemohu nikde sehnat samostatně karty gwintu a hráči plochu….karty pochopitelně různé frakce od severní říše až po příšery….asi to semka nepatří takyto dotaz ale jako stránka za zaklínače m to přišli nejlepší moc děkuji za odpoved

Gwint Klub
Host
7 let před
Odpovědět  Martin dosoudil

Karty se dají sehnat už jen na Aukru, Ebayi atp. Hrací plochu a další však můžeš sehnat v našem obchodě (obchod.gwint.cz).

Martin dosoudil
Host
Martin dosoudil
7 let před
Odpovědět  Gwint Klub

A nebo k dodatečným dlc jako treba o víně a krvi? Žluté a modré frakce ?

Gwint Klub
Host
7 let před
Odpovědět  Martin dosoudil

Zrovna Nilfgaard a Severní říše se dají sehnat lépe, přesto ale jen na Aukru, Ebayi atp. Bohužel to není běžně v prodeji.