Alghúlové

Rubriky: | komentáře

Pro boj s nimi se hodí: Olej proti nekrofágům a Axie
Získatelné materiály: Slabší rudý mutagen, Jazyk z příšery, Zuby z příšery, Alghúlí pařát, Morek z alghúla, Krev z příšery a Shnilé maso

“Alghúl je v zásadku ghúl, enem víc hajzl.“

Yarpen Zigrin, trpasličí válečník

Alghúlové se od běžných ghúlů liší velikostí, silou, barvou a především bystrostí. Zatímco ghúlové a graveiři jsou primitivní stvoření neschopná nastražit ani sebe jednodušší léčku, alghúlové a jejich příbuzní (jako třeba hřbitauři) jsou prozíraví a o to nebezpečnější.

Ghúlové jsou alespoň natolik chytří, že poznají bystřejší mysl, a proto vůdcovství svých smeček přenechávají alghúlům a hřbitaurům. Takto vedená smečka dokáže nahnat hrůzu všemu, co se jí dostane do cesty, a zaútočí nejen na osamělé poutníky, ale i na karavany a dokonce farmářské statky. Při setkání s takovou smečkou je nezbytné zneškodnit alghúla přednostně a zbytek příšer si nechat na později. Je nutné být obzvláště opatrný při boji s alghúly při setmění a v noci, kdy bojují s dvojnásobnou vervou.

Během boje se alghúlové a hřbitauři pokoušejí o riskantní manévry s úmyslem srazit protivníky k zemi, aby je ostatní mohli dorazit a roztrhat je na kusy. Stejně jako běžný ghúl může zraněný alghúl propadnou šílenému běsnění a zaútočit se slepou zuřivostí. Zkušený zaklínač ví, jak se z takového případu vysmeknout a zaútočit zezadu, zatímco nezkušený zaklínač během takového zvratu událostí svou Stezku zpravidla ukončí.

Alghúlové se objeví v misích Netvor z lesů a Věž z čistého nebe.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments