Sirény

Rubriky: | komentáře

Pro boj s nimi se hodí: Úl, Olej proti hybridům, Igni a Aard
Získatelné materiály: Siréní hlasivky, Vodní úlomek a Ulita.

„Když na moři uslyšíš krásný ženský zpěv, okamžitě otoč loď, rozumíš? I kdyby to znamenalo plavit se přímo zpátky v bouři.“

Arike z Hindarsfjallu, rada synovi před první samostatnou výpravou

Stejně jako zkušení lovci lákají kačery pomocí dřevěných kachen, sirény a lamie lákají muže pomocí svých vlastních těl. Dokážou se proměnit do podoby krásných lidských panen, třebaže místo nohou mají ocasy, pokryté stříbrnými šupinami. Jakmile se těmto spanilým bytostem dostane důvěřivý námořník na dosah, jejich tváře se náhle změní v zubaté rybí chřtány a z krásných ocasů slibujících neznámé radovánky se stanou ostré pařáty rozsévající smrt.

Jedna legenda praví, že sirény a lamie byly kdysi k lidem přátelské, a dokonce se o nich vědělo, že (třebaže vzácně) se jim zamlouvaly nemotorné pokusy některých námořníků o dvoření. V našich časech jsou ovšem rozhodně násilné, za což dost možná mohou četné únosy ze stran námořníků nebo nepříjemná mořská sůl. Ať už je pravda jakákoliv, jedna věc je jistá, dnes tyto příšery nevykazují žádné známky dobré vůle a každý by tedy měl sáhnout po stříbrném meči, jakmile je zahlédne.

Sirény a lamie (nejbezpečnější sestřenice sirén) většinou loví v hejnech, přičemž využívají svého počtu a schopnosti snadno se pohybovat ve vzduchu i ve vodě.

Na zemi jsou však v podstatě bezbranné, a proto je vhodnou taktikou poškodit jejich křídla podobná ploutvím a donutit je přistát. Znamení Igni je v boji proti nim taktéž velmi účinné. Ohrožené či zraněné sirény vydají děsivý křik, čímž na chvíli svého protivníka ochromí a vydají se na ústup, přičemž se na vás jejich sestry snesou a zaútočí na bezbranný cíl.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments