Heroes desková hra v češtině

Witcher: Článek o rasách, popularita, lokalizace

Rubriky: Zaklínač | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Witcher: Článek o rasách, popularita, lokalizace

Server IGN publikoval článek o rasách, se kterými se budeme moci ve hře potkat. Jmenovitě se v textu píše o lidech, momentálně dominatní rase, elfech, kteří ve hře hrají jednoho z nepřátel, dryádách, jedné z velmi inteligentních ras, trpaslící, gnómech, kteří jsou zručnými kováři a inženýry. Článek pěkně vykresluje prvky světa A. Sapkowského a je zároveň doplněn o nové screenshoty.

Zaklínač dosáhl skvělých výsledků na Gamestats.com! Konkrétně jde o číslo 81,5, což znamená sedmou příčku v oblíbenosti her. Mimochodem – Bioware doporučuje Zaklínače. Oficiálně se to dozvíte z této stránky.

CDP na své české mutaci webu uveřejnilo zprávu jednoho lokalizačního pracovníka – Mondyho – který testuje českou verzi v polských kancelářích. Ač je tato zpráva uveřejněna již nějakou dobu, uveřejním ji i zde :)

„Zdravim vsechny zavile diskutery primo z testovaciho centra CD Projekt RED Studia :o). Po cca sedesati hodinach stravenych ve hre (avsak jeste ne na konci hry) mohu s klidnym srdcem ubezpecit vsechny, co maji strach o kvalitu prekladu a dabingu. Dabing je naprosto v pohode a co je hlavni, preklad je totalne vynikajici. Prekladatelum se vyborne podarilo zachovat styl panu Komarka a Sapkowskeho, vcetne ruznych dialektu a kvetnate mluvy. Daberi se taky vysvihli – krome opravdu zaklinacskeho Geralta se muzete tesit hlavne na vskutku genialne ztvarneneho Zoltana. No a korunu tomu davaji zdejsi scenariste, kteri se skutecne vysvihli. Dialogy ve hre se muzou naprosto bez problemu merit s temi z knih – a kdo je cetl, ten vi, ze to neni nijak nizko postavena latka. Jiste, nekdo muze namitnout, ze neco podobneho sem pisu jenom proto, ze jsem z CD Projektu, ale az ta hra vyjde a uvidite to (a uslysite) na vlastni oci (a usi), tak budu moct rict, ze jsem vam to rikal :o))). Zatim zdar vespolek, jdu dal pokracovat ve ctvrte kapitole :o)“