Co víme o Škole kočky, aneb kam se může ubírat děj nového Zaklínače

Rubriky: Ze světa Zaklínače | komentáře (1)

Ohlášení vývoje nové herní ságy Zaklínače rozhodně vzbuzuje spousty nadšení, ale také hromady otázek. Kromě samotné zprávy od společnosti CD Projekt RED byl zveřejněn také obrázek s medailonem. Právem se proto můžeme pídit po možném ději u kočičí zaklínačské školy. Ta zřejmě vystřídá Vlka spolu s Geraltem z Rivie.

Koneckonců není se vlastně čemu divit. Samotní vývojáři už dávno potvrdili, že datadiskem O Víně a krvi ze Zaklínače 3 se příběh Geralta zakončuje. S jasnou alternativou nebo představou, kdo by mohl hlavní roli v dalších dílech herního zpracování převzít však nikdo neoznámil. Až doposud, kdy máme na stole medailon, který jistě bude nosit jedna z klíčových postav nové herní ságy. Bude to zaklínač ze Školy kočky?

 

Průlet historií Školy kočky

Prvními zaklínači, které lze považovat za duchovní předchůdce Školy kočky, byla skupina 15 až 20 členů z řádu zaklínačů. Po nepokojích způsobených Arnaghadovým násilím vůči jednomu z členů řádu a následném vzniku Školy medvěda a zmije vznikly spory. Šlo o základ a kodex zaklínačského povolání. Výše zmíněná skupina více než tuctu mladých zaklínačů věřila, že dokáže zlepšit proces mutace a vybudovat lepší řád na vlastní pěst. V noci opustili pevnost Morgraig v pohoří Poštolčích hor, kde sebou ukradli významnou sbírku mutagenních sloučenin a alchymistických nástrojů.

Skupina pod označením Kočky se usadila v citadele Stygga, ležící v odlehlém horském pásmu v Ebbingu. Z nového zázemí se Kočičí škola nestala pouhým výcvikovým zařízením, ale významnou figurkou na místní politické šachovnici. Aby získali přízeň různých vládců odmítali mistři Školy kočky politiku neutrality a posílali své žáky jako špehy, vrahy a nájemné meče.

Gezrasova banda odpadlíků

Úspěch školy trval jen krátce. Snahy o vytvoření vylepšených, zcela bezcitných zaklínačů se sice zpočátku dařily – první Kočky vytvořené ve Styze byly zcela zbaveni emocí a působily dojmem téměř cizí rasy. Kočičím hlavám to nestačilo a pracovali na dalších postupech mutace. Neúspěšné vzorky zaklínačů pak zavírali do klecí, kde prováděli další pokusy, aby dospěli k finálnímu řešení.

V čele se zaklínačem Gezrasem se podařilo části vězněných zaklínačů zázrakem uniknout. Na útěku našli azyl u elfské skupiny Aen Seidhe, která jim poskytla bezpečné útočiště. Na oplátku podpořila Gezrasova grupa elfy v jejich partyzánském boji. Kočičí zabijáci pracující pro elfy tak prohlubovali špatnou pověst zaklínačů Školy kočky, kteří byli v královských kruzích stále známější.

Království se nakonec semkla pro útok na citadelu Styggu, kde králové chtěli ukončit řád zaklínačů Školy kočky. Pod rouškou noci se však jako první do pevnosti vkradla Gezrasova skupina, aby vyvraždila jejich pomyslné stvořitele. Zbytek starých zaklínačů tak museli čelit královským jednotkám osamoceni. Po 3 dnech obléhání nakonec Stygga padla.

Mobilní karavanové pevnosti a zašlé dědictví

Nasyceni pomstou a osvobozeni od minulosti se přeživší zaklínači v čele s Gezrasem přesunuli na sever, aby posílili své řady o další odpadlíky a těžce zmutované vyděděnce z jiných škol. Družina se rozhodla vytvořit karavanové výcvikové tábory, které se později pojmenovaly Dyn Marv a brali se již jako jediná hlavní základna Školy kočky. Skupina i přesto dále experimentovala s agresivitou a mutací při procesech výcviku mladých studentů, čím získala opovržení ostatních Škol.

Ve stínu dalších staletí se Škola kočky téměř rozpadla. Po neúspěšných pokusech navázat spolupráci s řádem Vlka a následných bojích proti královské vřavě dokázalo přežít jen pár jedinců. Stanou se zaklínači řádu Kočky skutečnou budoucností? Dovedete si představit příběhy s kočičím medailonem také v nových herních zpracování Zaklínače? To se teprve uvidí.

Zaklínačská škola Rysa? Těžko říct.

Po zveřejněném obrázku medailonu k ohlášenému vývoji nové ságy Zaklínače se strhla diskuze nad zvířetem, které medailon pravděpodobně reprezentuje. Sečtěme si to – podle knižní, herní a oficiální předlohy od Andrzeje Sapkowského a CD Projektu RED máme skutečně jen 6 zaklínačských škol. Vlka, Medvěda, Zmije, Gryfa, Kočky a Mantikory. Existují samozřejmě spousty fanouškovských příběhů a smyšlených verzí o další školách, včetně té s hlavou Rysa.

Nová sága sebou ovšem může přinést i nové zaklínačské školy a zcela nové příběhové linky, které mohou být zasazeny libovolně v čase. Nedá se vyloučit ani možné pokračování knižní předlohy od Andrzeje Sapkowského, jenž před pár lety zakopal válečnou sekeru s CD Projektem RED a podepsal novou smlouvu o spolupráci.

Možností je opravdu spousta a my s nadšením vyhlížíme nové informace. Buďte s námi!

Nezapomeňte si také prohlédnout seriálové suvenýry nebo knihy Zaklínače.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Harry
Host
Harry
1 rok před

Díky za doplnění „lore“ zaklínačského světa!