Heroes desková hra v češtině

Recenze přináší průměrná hodnocení seriálu Zaklínač. My jsme spokojeni!

Rubriky: Seriál Zaklínač | komentáře

Pár dní před štedrým dnem dorazil velmi očekávaný seriál Zaklínač na kanál Netflix. Na základě velkolepých očekávání nám ovšem kritici a recenzenti poskytli poněkud slabší hodnocení, a ve výsledku můžeme hovořit spíše o pocitech zklamání. Těžko říci zda se tu potýkáme s příliš vysokým očekáváním, neznalostí nebo s rozpolcenou dějovou linkou, kterou první série přináší.

V zahraničních médiích jako například IGN, GamesRadar, GameSpot nebo NY Times lze hovořit jednoznačně o zklamání. Hodnocení tu dosahují nejvyšších hodnot kolem 60 %, což skrze MetaCritics lze srovnat například se seriálem Přátelé. Najdeme však vyjímky a to i diametriálního rázu. Například PCGamer píše o vynikajícím počinu se skvělou záplatkou a vyvrcholením. Taktéž na ČSFD je hodnocena první série slušnými 80 procenty.

Co tedy většině kritikům vadí? Zásadní problém má drtivá většina s nilfgaardskou zbrojí, kterou kategoricky odstřeluje skoro každý druhý fanoušek. Na úrovni argumentace vám ovšem odpoví už jen menšina, neboť jak to tak bývá, jeden „influencer“ zahlásí poznámku a všichni mají hned podobný problém. Jenže kdyby se zbroj nezačala řešit hned od samotných začátků z fotek natáčení, jen málokdo by byl členem tohohle hatetrainu. Přitom proč hrotit nilfgaardskou zbroj, když k hodnocení tu jsou mnohem zajímavější aspekty nebo třeba i herecké výkon.

Pro nás a zejména pro mě je seriálový Zaklínač skvělou podívanou. V zásadě je mi jedno jestli má nilfgaardské impérium na sobě ocelovou zbroj se sluníčkem nebo netradiční vroubkovou róbu. Ačkoliv jsem byl zprvu poněkud skeptický k hereckému obsazení, tak za mě ve finále dopadlo vše na výbornou. Precizně zkompletované souboje, důmyslné kostýmy a perfektní ztvárnění jednotlivých charakterů.

Sečteno – podtrženo, dlouholetou žíznivou pauzu od knížek a her, uhasil parádně ztvárnění seriál. Druhá série je sice daleko (2021), ale střihnout si v mezičase Divoký Hon (myslím hru..) nebo partičku Gwentu v onlinu zní jako plán dlouhých zimních večerů.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments