The Witcher 2: Assassins of Kings

Rubriky: The Witcher 2 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem The Witcher 2: Assassins of Kings

Ano, je to tady. Hra nebyla sice oznámena, ale uniklo video. Tvůrci to nepopírají a zároveň potvrzují, že jde skutenčně o video ze Zaklíanče 2. Video je údajně staré asi půl roku a mělo za cíl prezentovat první hratelnou verzi. V současné době prý tvůrci hledají publishera pro tento titul a únik tohoto videa je vedlejší produkt této činnosti. Nic ohledně hry samotné prý nebudou komentovat a bližší informace se dozvíme až v oficiálním oznámení. Celé video můžete zhlédnout např. na YouTube.

Čím se tvůrci ve videu hlavně chlubí:
– Nový dialogový systém, který by měl v hráči navodit pocit interaktivního filmu
– Nový grafický kabát a velice detailně zpracovaný cyklus dne a noci
– Postavy mají reagovat na události kolem (příklad ve videu: Geralt odhodí sud, který narazí do kupy dalších věcí a všichni lidé se hned seběhnou a komentují to)
– Detailně propracované denní rutiny postav
– Soubojový systém má být mnohem dynamičtější, krvavější
– Havok byl použit jako engine pro fyziku

Vlastní postřehy:
Drak! Létající stvůry byly původně slibovány i v Zaklínači, ale vypadá to, že nyní se jich konečně dočkáme! Ve videu také vidíme staré známé znamení Aard, které je ale trochu víc propracovanější, avšak odhazování některých protivníků mi přišlo silně nadnesené. Jedna věc se ale stále nezměnila – Geraltovi na zádech meč pořád levituje. Nepřehlédnutelé je určitě i nové GUI. V soubojových scénách mi občas přijde, že některé animace byly zrecyklovány ze Zaklínače. Rozhodně mě ale zaujala možnost boje v cut-scénách (při boji s maskovaným bojovníkem). Jinak nevím, co si myslíte vy, ale podle mě Geraltovi culík moc nesluší. Za povšimnutí stojí také, že hlavní hrdina má v obličeji opět nové jizvy :).