Heroes desková hra v češtině

Bylo na ostrovech Skellige v Zaklínači 3 přiliš mnoho otazníků?

Rubriky: Zaklínač 3 | komentáře (4)

Vývojáři ze společnosti CD Projekt RED po letech přiznávají, že na Skelligských ostrovech v Zaklínači 3 bylo příliš mnoho vyznačených pokladů a pašeráckých skrýší (skryté poklady a tajné poklady). Proč se k takovému kroku tvůrci odhodlali a jaký bude jejich postup v novém pokračování? To prozradil jeden z klíčových tvůrců nového dílu Zaklínače.

Otazník sem, otazník tam

Pro skalní fanoušky to může být výzva i po letech. Bezmála 150 otázníků se každému z nás objevilo na Skelligských ostrovech. Většina z nich se navíc odhalila postupně a často také na špatně dostupných místech nebo mezi ostrovy. Navíc jsme pod otazníky ve většině případech nacházeli zanedbatelné odměny nebo méně cenné skrýše. Spálené hodiny nad strastiplným cestováním tak mohly zanechat hořkou pachuť v ústech.

Při příležitosti oslav 20. výročí vzniku společnosti CD Projekt RED se ve třetím díle streamu rozpovídal kampaňový direktor Philipp Weber. „Ano, skutečně jsem byl jeden z těch, kdo rozmisťoval otazníky po mapě. Bylo to koncem roku 2014, takže krátce před vydáním (květen 2015)„, přiznává Philipp, jenž dříve zastával pozici Junior Quest Designera. „Pašerácké skrýše měly být původně zcela neoznačeny jako unikátní naleziště lootu. Jenže mapa byla příliš velká a prázdných míst bylo mnoho. Řešením proto bylo rozesít otazníky všude, kde se něco dělo.„, doplňuje.

„Naprosto bych souhlasil, že to byla chyba,“ zasmál se. „Už bych do toho znovu nešel.“

Konec otazníků v Zaklínači 4?

Dodatečný komentář o tom, že by se znovu k takovém kroku neuchýlil nám dává prostor k zamyšlení, jak tomu bude v novém dílu Zaklínače. Můžeme tedy zatím předpokládat, že podobně náročné cestování za sběratelskými artikly si nezopakujeme.

Jenže na plnohodnotné závěry je ještě brzy. Zaklínač 4 se nám zatím neodhalil skoro vůbec. Máme tu jen pár střípků, obrázek medailonu ze školy Rysa, a to je zatím vše. Nechme se tedy překvapit, co pro nás tvůrci ze společnosti CD Projekt RED připraví.

A co vy procestovali jste Skelligské ostrovy křížem krážem a odhalili všechny otazníky? Chtěli byste takovou výzvu i v novém Zaklínači?

Prohlédnout si můžete také naší interaktivní mapu Zaklínače nebo kompletní návod.

 

Vše pro fanoušky Zaklínače!

Odebírat
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Harry
Host
Harry
1 rok před

Díky za článek, který přibližuje stream, na který leckdo asi nemá čas. Osobně všechny otazníky ve Skellige ještě nemám a pořád se někde plavit a potápět jen kvůli pochybnému lootu mně moc zábavné nepřipadá.

Tom
Host
Tom
1 rok před

hlavní problém skellige otazníků byl nezajímavý obsah, třeba velen měl pod otazníky i vedlejší questy, ve skellige snad nebyl jedinej…