Heroes desková hra v češtině

CD Projekt odkryl plány s herním Zaklínačem. Čeká nás 5 nových her!

Zaklínač v rukách studia The Molasses Flood může přinést skvělý inovativní zážitek..
Rubriky: Ze světa Zaklínače | komentáře (4)

Velmi pozoruvhodné a zároveň potěšující informace zveřejnila společnost CD Projekt RED na jejich konferenci s investory. Vedle oznámení zcela nové hry a rozšíření Cyberpunk 2077 se dostalo také na Zaklínače a rozhodně se náboji nešetřilo. CD Projekt RED vydá zbrusu novou trilogii fenomenálního Zaklínače a další 2 hry z téhož světa svěří do vývoje externích vývojářských týmů. V následujících letech se máme rozhodně na co těšit.

Zaklínač v rukách studia The Molasses Flood může přinést skvělý inovativní zážitek..

Projekt Sirius jako první

První Zaklínačskou hru pod pracovním názvem Projekt Sirius vyvíjí americká vývojářská společnost The Molasses Flood. Zmíněné studio odkoupila minulý rok polská skupina CD Projekt Group, a je jasně vidět, že vývojářům dávají zajímavou příležitost rozšířit herní fenomén Zaklínače o další skvělý počin. Bostonský vývojářský tým je od roku 2014 složen z výrazných jmen vývojářského herního průmyslu. Stojí například za vývojem Bioshocku, Halo 2 nebo Guitar Hero. Od jejich založení stihli vydat zatím dva herní tituly. Dobrodružnou roguelike hru The Flame in the Flood a budovatelskou survival adventuru Drake Hollow.

V názvech je to samá potopa, takže držíme palce ať není potopou také Zaklínač, jenž je momentálně ve fázi předprodukce. Nicméně původní tvůrci si slibují, že podoba Zaklínačského světa v podání výše zmíněného studia, přinese mezi fanoušky skvělý inovativní zážitek.

Doufejme, že se vývojáři vyřádí graficky podobně skvěle jako u roguelike hry The Flame in the Flood .

Trilogie Zaklínače Školy rysa?

Nová zaklínačská trilogie, tentokrát už bez Geralta z Rivie, bude další v pořadí. Jak už víme z předchozích oznámení, v dalším pokračování Zaklínače s odkazem na poslední díl původní série Divoký Hon, narazíme na Zaklínačskou Školu rysa. Nicméně vzhledem k minimu informací, které od ohlášení máme by bylo vlastně předčasné spoléhat se na to, že nový protagonista bude skutečně zaklínač s medailonem rysa nebo se bude příběh například jen točit kolem školy samotné.

Vše pro fanoušky Zaklínače!

Projekt je veden pod pracovním názvem Projekt Polaris a momentálně se nachází rovněž v předprodukci. Za vývojem bude stát společnost CD Projekt RED, jež cílí na ambiciózní vydání celé trilogie v časovém rozmezí 6ti let. To by v rozpadu jednoduché matematiky znamenalo vydání jednoho dílu po dvou letech. Na vývoj bude alokováno přes 150 vývojářů, kteří se podíleli také na původních hrách.

Tajemné Souhvězdí Velkého psa na konec

Co je to za blábol, jaké souhvězdí? Jako poslední ohlášený počin na časové lince Zaklínače se objevil tajemný projekt pod označením Canis Majoris (tj. latinsky Souhvězdí Velkého psa). S astrologií a zmiňovaným souhvězdím to pravděpodobně nebude mít co dělat, ale otazníky poslední projekt rozhodně zanechává.

Víme o něm jen pár střípků. Podle všeho půjde o open-world RPG příběhovku zasazenou do zaklínačského universa. Vývoj připadne na externí studio složené z veteránů a původních vývojářů Zaklínače. Zřejmě půjde o spin-off nebo prequel k původní trilogii, kde bychom mohli potkat známé tváře.

Dlouhodobé plány CD Projketu na vývoji her.

Je vzrušující mít před sebou takovouto vizi a plány, které vypadají skutečně skvěle, ba až podezřele ambiciózně. Nedá se s přesností říci, kdy se těchto titulů opravdu dočkáme nebo kdy k nám doputují nové informace. Každopádně důležité pro nás všechny je, že zaklínačský svět se herně opět rozšíří a pravděpodobně půjde o pořádnou jízdu v rozhledu několika let. Těšíme se! Těšte se taky!

Nezapomeňte, že za pár dní vychází Zaklínačská kuchařka (25. října 2022). Příští měsíc také vyjde velmi očekávaná deskovka The Witcher: Old World, zatím v anglické verzi.

Odebírat
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Harry
Host
Harry
1 rok před

To jsou skvělé zprávy, které přijímám trochu s obavou. Zní to vše dost megalomansky, jsou v tom cizí studia, hrozí rozředění značky (jako se to stalo filmovému světu). A může vůbec něco adekvátně navázet na dokonalý W3?

Harry
Host
Harry
1 rok před
Odpovědět  slevin

Příběh jedničky je skvělý!