Herní sága Zaklínače oslaví 10 výročí

Geraltova dobrodružství v herním podání společnosti CD Projekt RED oslaví příští měsíc 10 výročí. Je vskutku těžké uvěřit, že nám Zaklínač, coby hra, slouží už 10 let. 26. října 2017 tomu ale tak skutečně bude, neboť Geralt z Rivie připutoval na monitory našich PC 26. října 2007 (Pro zajímavost – Aurora Engine pohánějící první díl vyžadoval jen 1 GB operační paměti a paměť grafické karty 128 MB s podporou DirectX 9, což je při porovnání s dnešními požadavky víc než úsměvné.)

Na oslavu těchto krásných kulatin vydala výše zmíněná společnost video (včetně parádních wallpaperu na vaší plochu viz. výše), které roztaje srdce každého milovníka Zaklínače. Ale proč to popisovat, když se můžete přesvědčit sami:

Napinavá dobrodružství Geralta, která nám přinesl zejména třetí díl Dívoky hon (včetně DLC přídavků Srdce z kamene a Víno a krev) se nám skutečně díky oslavujícímu videu barvitě vybavila. Zároveň si můžeme uvědomit, jak užásný příběh jsme mohli zažít.

Společnost CD Projekt RED momentálně pracuje na herním zpracování karetní hry Gwent, jež se brzy dočká i singleplayerové kampaně. Kromě toho vyvíjí studio také hru Cyberpunk 2077, která je stále zatím spíše předmětem diskuzí, neboť vydání je plánováno až na rok 2019.

Ti z vás, kdo si ještě třetího Zaklínače nezahráli tak můžou napravit své hříchy například objednáním Game of The Year edice, která obsahuje plnohodnotnou hru a oba datadisky.

Update: Lugoš nebyl pozvaný na mejdan :(

3 Responses to Herní sága Zaklínače oslaví 10 výročí

Komentáře nejsou povoleny.