Heroes desková hra v češtině

Nejlepší easter eggy v Zaklínači 3: Divoký Hon

Zaklíanč 3 easter eggs
Rubriky: Zaklínač 3 | komentáře (2)

Když už jsou ty Velikonoce je nejlepší čas připomenout si ty nejzajímavější easter eggs ze Zaklínače 3: Divoký Hon. Popravdě jich není málo a některé vypluly na povrch teprve nedávno. V následujícím článku vám popisujeme ty nejlepší, které stojí za zmínku a za námahu je ve hře odhalit. Schválně jestli znáte všechny nebo jste na některé už narazili.

Nezpomeňte také na komplet všech 8 knih Zaklínače nebo deskovku Zaklínač: Starý Svět kompletně v češtině.

Nejhledanější (Loď duchů) na Skellige

Loď duchů na Skellige

Mapování lokace lodě duchů ve vodách Skellige je skutečným oříškem. Přestože se zdá, že se objevuje každou noc, je velmi obtížné načasovat její lokaci a krátkou dobu, kdy se objevuje. Podle Witcher Lore se loď nazývá Flying Redanian a měla by referovat legendu skutečné opuštěné lodi Flying Dutchman z 18. století. Nejpřesnější lokaci si můžete zobrazit na obrázku níže.

A tady máte kde na loď duchů můžete narazit

Obecně je však známo, že na loď duchů lze narazit kolem 1 hodiny ranní mezi ostrovy Hindarsfjall a Ard Skellig. Pochlubte se v komentářích, zda jste na loď duchů narazili.

Neškodný malý králíček od Adamova

Při cestě nekonečnými bažinami Velenu dříve či později narazíte na vesnici Adamov. Nedaleko vesnice najdete jeskyni, u jejíhož vchodu sedí bílý králík.

Neškodné, roztomilé stvoření v jehož blízkosti jsou rozesety lebky, kosti, části těl a kaluže krve. Jde o odkaz na film Monty Python a Svatý Grál, tedy na zabijáckého králíčka z Caerbannogu.

Zcela nebohý zajíček

Video s odkazem na legendární absurditu Monty Pythonů si přehrajete níže:

Posvátné krávy z Bělosadu

Jedna, dvě, čert už si jde pro tebe. Asi jeden z nejznámějších ester eggů ve hře Zaklínač 3. Na samotném začátku je pochopitelné, že hledáte jakoukoliv příležitost, jak barat zkušenosti a stoupat tak v úrovních nahoru. Sekáte všechno kolem sebe. A když zrovna v Bělosadu dojde na krávy, může to mít zajímavé koncekvence.

Čert si přijde pro svou daň za Posvátné krávy

Kdo se rozhodne pytlačit zkušenosti na kravách u Bělosadu a shodou náhod se na takové místo vrátí celkem třikrát, velmi ho překvapí, co bude následovat. Z ničeho nic se oběví obří Vřešťan o 20 levelů větší než vy a s největší pravděpodobností vás rozštípe na hadry :)

Další odkaz lze najít také v karetní hře Gwent, kde najdeme kartu Bovine Defense Force. Je to jednoduchů, jakmile kráva opustí hru, přijde do hry osmičkový Čert.

Když ptáčka lapají..

Poslední velký easter egg se odhalil teprve nedávno. Spojen je s postavou Vivienne, na kterou natrefíme v posledním datadisku Zaklínače 3 – O Víně a krvi.

Odhalení této souvislosti není úplně snadné, ale pro ty z nás, kteří ví jak úkol Cvrlikání Zaláskovaného Rytíře dopadne, to bude zajímavé vyvrcholení.

Vivienne a její sedmiletá životní cesta.

Vivienne lze zbavit ptačí kletby za cenu života, který potrvá pouhých 7 let. Youtuber xLetalis si za pomocí pár konzolových přikazů skutečně nasimuloval postup hrou o 7 let herního času. Světe div se. Vivienne skutečně zemře.

Ačkoliv je málo pravděpodobné, že kdokoliv z nás dokáže strávit ve hře 7 let čistého času, což představuje asi 3,7 miliónu hodin, jedná se o velmi povedený odkaz na samotný point z příběhu hry.

A co vy? Jaký easter egg jste našli v Zaklínači 3 a kolik máte celkem nahráno hodin?

Nepomeňte také na deskovku Zaklínač: Starý Svět, která je k dostnání plně v češtině včetně všech rozšíření. 

 

Heroes desková hra v češtině

Odebírat
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Harry
Host
Harry
9 dní před

Výborný článek, popsaná „vajíčka jsem neznal, nemám na hraní dost času :(. V českém překladu gwentových karet (šlo pořídit s datadiskem) je to Kráva a Hovězí obranná jednotka ;)